a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunmuş oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının peşinden gazetecilerin sorularını yanıtladı.

KILIÇDAROĞLU’NUN KHK AÇIKLAMASI: Her şeyden ilkin Bay Kemal kendini buğday ambarında zannediyor. Herhangi bir gücü yok. Kazanılmış kendisine milletin verdiği yetki yok. Fakat o durmadan yalan üzerine yalanlarına devam ediyor. Türkiye bir hukuk devleti. Siz ne süre yargı oldunuz da yargı haklarını kullanıyorsunuz? Bu şekilde bir yetkin olmadığına bakılırsa, bu milleti ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir. KHK ile bir şeyler bekleyen vatandaşı aldatmak, kandırmak… Sen ilkin elindeki büyükşehir belediyelerinde vatandaşlara verdiğin sözleri yerine getir. Su paralarında ne söz verilmişti, nerelere çıkarıldı? Yurttaş su paralarında ciddi sorun içinde mi? Bunların sözünü iyi mi vermişlerdi? Şimdi geldikleri yer ortada. Bunların hepsi 2023 seçimlerine yönelik yalanlardan başka bir şey değil.

KILIÇDAROĞLU’NUN İFADELERİ: CHP’nin akşam başka sabah başka tablosu ortada. Bay Kemal maalesef partisinin içindeki milletvekillerine hakim değil. O da onlar şeklinde yalan üzerine yalan uyduruyor. Kendi milletvekili SİHA’ları terör örgütleriyle karşılaştırma ettiklerini bilmiyor. İnsansız araçlar hakkında dersini iyi çalışmamış. Iyi mi olduysa Samsun’a uğrayıverdi.

YUNANİSTAN İLE GERİLİM VE NATO MESAJI: NATO manevrasını yapmış olduğu her zamanki şeklinde. Türkiye ile birlikte ayrı bir güç olduklarını açıkladı. Yunanistan’ın rahatsız olması, Yunanistan’ın NATO’ya negatif yaklaşım sunması Türkiye-NATO ilişkilerini zayıflatmaz. Yunanistan’ın NATO içinde kıymeti yok. Türkiye var ise NATO kuvvetli. Türkiye yoksa NATO kuvvetli değil.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Son dakika: Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.