a

Muharrem İnce, seçim gecesi niçin ortaya çıkmadığını ilk kez bu şekilde söyledi: Bu tarz şeyleri söyleseydim 1 milyon şahıs CHP Genel Merkezi’ni yakardı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin katılmış olduğu programa CHP İzmir İl örgütünden gelen bir gencin sorusu damga vurdu. İnce, “Evinizi terk edip iyi mi başka bir partiye gittiniz?” diye soran gence, “Esasen CHP sevgimi bildikleri için bana bu planları, kumpasları kurdular. Ben o gece, CHP genel merkezine gitseydim, ‘Dostlar bunların sistemleri çöktü, bana veri veremiyorlar’ diye ağlasaydım orada, 1 milyon şahıs CHP’yi yakardı, camlarını kırarlardı” sözleriyle cevap verdi.

CHP’den ayrılarak Memleket Partisi’ni kuran ve partinin genel başkanı seçilen Muharrem İnce, youtuber Oğuzhan Uğur’un ‘Mevzular Açık Mikrofon’ programında çoğu zaman karşı görüşten gelen soruları yanıtladı.

CHP’DEN AYRILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

“Ben sizin gözünüzün içine bakarak konuşmak için geldim” diyen seyirci Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılmasına, “Ben evimi terk edip başka partiye iyi mi giderim?” sözleriyle tepki gösterdi. İnce, seyirciye verdiği cevabı toplumsal medya hesabından paylaştı.

“BEN CHP’NİN YANINDAN GEÇERKEN BAKAMIYORUM”

İnce’nin açıklaması şu şekilde: “Senin kadar ben de duygulanıyorum. Ben CHP’nin yanından geçerken o tarafa bakmıyorum artık. Şu sebeple daha ilkin bigün oradan geçiyorduk, genel merkez binasını göstererek eşime dedim ki, ben ‘bu apartmanda bir dairemiz var benzer biçimde hissediyorum’ dedim.

“GENEL MERKEZ’E GİTSEYDİM 1 MİLYON KİŞİ ORAYI YAKARDI”

Esasen CHP sevgimi bildikleri için bana bu planları, kumpasları kurdular. Ben o gece, CHP genel merkezine gitseydim, ‘Dostlar bunların sistemleri çöktü, bana veri veremiyorlar’ diye ağlasaydım orada, 1 milyon şahıs CHP’yi yakardı, camlarını kırarlardı. Fakat benim CHP sevgimi bildikleri için bunu yapamayacağımı biliyorlardı. Ve ben kendimi yakmak pahasına bunu yapamadım.

“LİBYA TEZKERESİNE ‘HAYIR’ DİYEN CHP’DE GÖREV ALMAYACAĞIM”

Mustafa Kemal Atatürk gelse beni genel başkan yapamazsınız. 20 bin şahıs tribünde alkışlıyor İnce başkan diye. Cumhurbaşkanı talibi oluyorum Türkiye’yi veriyorlar bana, partiyi vermiyorlar. Kurultay’da salon ayakta. ‘Tamam’ diyorum, ‘aldık’. Sandığa gidiyorsun, yeniliyorsun. Mustafa Kemal Atatürk gelse yenilir, kazanamaz. Baktım ki olmayacak. Libya teskeresine hayır veren CHP’de vazife almayacağım. Azerbaycan’a ne yazık ki yardım ettik dedi. Ben burada vazife almam dostum. Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Dersim Katliamcısı’ dersen ben CHP’den ayrılırım.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, Amazon Prime Video Türkiye’de yayında

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.