a
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rüyada Çarşı Pazar Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada çarsi görmek artisa delalet eder. Rüyasinda bir çarsida gezindigini görmek, yeni bir is tasarladigina, çarsidan bir seyler satin aldigini görmek, rizkinin bollasacagina; çarsida bir dükkanin önünde satilan seylere baktigini gör-mek, besledigi bir ümidin hakikat olacagina; çoğu zaman çarsi bir yakarma yeri ile de yorumlandigi için çarsida alis veris etmek bazila-rinca ibadete de yorumlanir. Aldigi mallarin bollugu yaninda, yaptigi ibadetin de Cenabi Hakk (C.C) tarafindan kabul edildigine isarettir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rüyada çarsi görmek artisa delalet eder. Rüyasinda bir çarsida gezindigini görmek, yeni bir is tasarladigina, çarsidan bir seyler satin aldigini görmek, rizkinin bollasacagina; çarsida bir dükkanin önünde satilan seylere baktigini gör-mek, besledigi bir ümidin hakikat olacagina; çoğu zaman çarsi bir yakarma yeri ile de yorumlandigi için çarsida alis veris etmek bazila-rinca ibadete de yorumlanir. Aldigi mallarin bollugu yaninda, yaptigi ibadetin de Cenabi Hakk (C.C) tarafindan kabul edildigine isarettir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
rüyada çarsi görmek artisa delalet eder. rüyasinda bir çarsida gezindigini görmek, yeni bir is tasarladigina, çarsidan bir seyler satin aldigini görmek, rizkinin bollasacagina; çarsida bir dükkanin önünde satilan seylere baktigini gör-mek, besledigi bir ümidin hakikat olacagina; çoğu zaman çarsi bir yakarma yeri ile de yorumlandigi için çarsida alis veris etmek bazila-rinca ibadete de yorumlanir. aldigi mallarin bollugu yaninda, yaptigi ibadetin de cenabi hakk (c.c) tarafindan kabul edildigine isarettir.

Çarsi-pazar kazançla yorumlanir. Rüyanizda bir pazardan alisveris ettiginizi yada pazari dolasip alacaginiz seyleri hesapladiginizi görmek, kazanciniz ile masrafinizin, kısaca bütçenizin denk olmadigina, birçok seylere ihtiyaciniz oldugu halde, paranizin kit olmasi yüzünden alamadiginiza delalet eder.

Çarsiyi bazi tabirciler savas meydani ile de yorumlarlar. Bundan dolayı savas bir çesit tecim meydanidir. Savas kazanan ganimet elde eder. Ve kazanca girer. Bazi yorumculara nazaran de çarsi bir çesit mescittir. Nitekim mescit de çarsi olarak yorumlanir. Bir kimse kendisini bilmedigi bir çarsida bir mal sattigini ve sattigi maldan zarar ettigini görse, eger bir okulda okuyorsa, tahsili yarida kalir; bir yerde çalisiyorsa, isinden olur. Bir is yapmak yada evlenmek niyetinde ise, bu niyeti suya düser.

Çarsidan bir mal alip evine geldigini ve eve dönünce o malin elinde olmadigini görmek, umut ettigi ve bekledigi seylerin olmayacagina delalet der. Çarsiya gelip de her tarafi bos ve hiçbir seyin satilmadigini görmek, ibadetinin noksanligina, dini emirleri yerine getirmedigine isarettir. Çarsida her seyi oldugundan daha oldukça ve bolca oldugunu görmek, rüya sahibinin dini inancinin güçlü olduguna, ibadetini Islam sartlarina nazaran yerine getirdigine ve Tanrı’in (c.c) katinda makbul bir kul olduguna delildir. Çarsida bir fukara görüp, onu yanina alarak, almak istedigi her seyi alip, ona bağışlama eden kimse, cennetin sakinlerinden olur.

Çarsidan atla geçmek murada; otomobil ile geçmek, muradinin acele olacagina; çarsi ortasinda durup namaz kilmak, evli ise çocugu olaca-gina; bekarsa evlenecegine isarettir. Çarsiya gelip de hiçbir sey almadan döndügünü gören, umut ettigi kazanci elde edemez. Çarsi, satildigi mallarin cinsel ile de yorumlanir, söyle ki; örnek olarak bakircilar çarsisi tabir namede bakirin delalet ettigi sembol ve yorumlar göz önünde tutularak yorumlanir. Böylece her çarsi hangi malin çarsisi ise ona nazaran tabir edilir. Meşhur tabircilerin yorumlarina nazaran, çarsilarin satilan mallara nazaran tabirleri kisaca söyle: Helvacilar çarsisi, Islam dinine, kumasçilar çarsisi mutluluga, yüksek memuriyetlere, bolca kazanca; mücevherat çarsisi Tanrı (c.c) sürekli surette anmaya, zikretmeye, ilim tahsiline ve savasa; bakircilar çarsisi hafifçe bir hastaliga, bekarlar için evlenmege ve fe-nalik ile yorumlanir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yüncüler çarsisi genis rizk ve miras almaya; pamukçular çarsisi malinin artacagina, zenginlige, batildan hak-ka dönüse, tahil (hububat) çarsisi ziraata, bolca ürün almaya; sebze halini görmek geçim darligina, balik pazari rizka ve berekete, de-niz yolundan iyi haberler almaya; kasaplar çarsisi kan dökülmesine, evde tartismaya; yagcilar çarsisi talep ve sehvetlerin artmasina, hastaliktan iyilige kavusmaya; halicilar çarsisi deniz yolculuguna; saraçlar çarsisi ilim ve çocuk sahibi olmaya; mezeciler çarsi-si ferahliga, sevince; eczaneler mal saklamaya ve sirlari sakli bulundurmaya; bugday ve un çarsisi ucuzluk ve bolluga, korkudan güvenli olmaya; keresteciler çarsisi ayriliga; kiremitçiler çarsisi ev sahibi olmaya yada yeni bir eve tasinmaya; demirciler çarsisi, yükselmeye ve güzel davranislara; kavaflar çarsisi evcil hayvanlara, hizmetçilere; çadircilar çarsisi ufaklıklara ve kisa gezilere; hasirci-lar çarsisi karin agrisina; kalaycilar çarsisi,yeni mallar edinmeye, süse ve ziynete; sandikçilar çarsisi anlayis ve güzellige; asçilar ve lokantacilar, hastaliktan kurtulmaya ve iyilesmege; sise ve cam esya (züccaciye) çarsisi yara,ayrilik ve kovulmaya; kagitçilar çar-sisi mahkeme ve devlet dairelerine düsmege; camcilar çarsisi, küskünlüge, hafifçe agiz tartismalarina; kuru yemisçiler agiz tadina ve dostluga; manavlar çarsisi ise yazlik kisa gezilere ve mutlu günler geçirmeye delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen çarsi ve pazar mescide isarettir. Bazan çarsi ve pazar bir toplulugun kazanarak kar edecegi ve diger bir toplulugun da elindekini kaybedecegi bir savasa isarettir. Bir kimse rüyada tanimadigi bir çarsida bir esyayi kaybetmis yada orada bir yarar görmüs ya da zarar etmis oldugunu görse, eger rüya sahibi uyanikken cihad ve savasta ise o kimse savastan kaçarak sehitlik mertebesine nail olmaktan yoksun olur. Eger Hacc’da ise Haccmi tamamen yerine getiremez. Eger öğrenci ise talebeligi terkeder. Ya da bilimsel, Tanrı (C.C)’in rizasinin disinda bir amaç için ögrenir. Eger bu hallerden hiçbirisi onda bulunmaz ise o kimse cuma namazim terkeder. Rüyada alisveris ederken bir sey çaldigini gören kimse eger savasçi ise hainlik yapar ve ganimet malindan bir seyler çalar. Bir kimse rüyada malum bir çarsinin halki ile dolu oldugunu, ya da yangin oldugunu yada saf ve berrak bir suyun yolun ortasinda aktigim, yada o çarsinin etrafi saman ile doldurulmus oldugunu, ya da içinde güzel bir rüzgann estigini görse rüya sahibinin Ailesinin geçiminin yerinde olduguna ve onlann kazanç saglamalarina isarettir.

Bir kimse rüyada çarsi balkinin uykuda olduklanm ya da dükkan ve hanlarin kapanmis olduklarim yada örümceklerin dükkanlar yada satilan esyalar üstünde yuva yapmis olduklarim görse o çarsida alisverisin durmasina isarettir. Bazi tabirciler rüyada görülen çarsi dünyaliktir, dediler. Bundan dolayidir ki rüyada genis bir çarsi ve pazar görse, hali genis ve mali oldukça olur.

Bazi tabirciler, çarsi, üzüntü ve kederlerin kendisinde toplanmasina binaen izdirap, üzüntü, eziyet, münakasa ve serri tahrik etmek benzer biçimde seylere isaret eder, dediler. Rüyada görülen çarsilar yarar ve riziklara, hastaliklardan sifa bulmaya isarettir. Kimi zaman de çarsilar yalan ve günaha üzüntü ve sikintiya isarettir. Rüyayi gören çarsida sesini yükselterek Tanrı (C.C.)’i zikrettigini görse iyilikle emredip kötülükten nehyetmesine isarettir. Rüyada çarsi ve sokaklarda halk bulunmasa yada çarsi balkinin ölmüs olduklarim görse, alisverisin durmasina yada zulmün meydana gelmesine ya da afet ve bela eriserek mallarin telef ve helak olmasina ya da piyasanin pahali olmasina isarettir. Eger rüyada kitapçilar çarsisini görse hidayet ve tevbeye, ser ile savaşım yapilmasina isarettir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rüyada eczacilar çarsisini görmek luk verici haberlere zevce ve evlada isarettir. Helvacilar çarsisini görmek inanç ve Islama isarettir.

Kumasçilar çarsisini görmek, izzet, yücelik, zevce yada aşama ve rizkin yenilenmesine ve isini gizli saklı tutmaya isarettir. Kuyumcular çarsisini görmek, ferahlik ve ziynetlere, zevce ve evlatlara isarettir.

Bakircilar çarsisini görmek, ser ve sikintilara, bas agrisina, bekar için evlenmeye, evlat ve sevince isarettir.

Silahçilar çarsisi savas ve münakasaya ve düsmana galip gelmeye isarettir.

Yüncüler çarsisi, yarar, rizik ve mirastan elde edilecek mala isarettir. Pamuk çarsisi malin artmasina rizka ve batildan hakkin meydana gelmesine isarettir.

Tohum çarsisini görmek nesle ve ziraat kanalıyla meydana gelecek kazanç ve faydalara isarettir.

Sebze çarsisini görmek, çoluk çocugunun nafakasini kisaltmaya ve geçimin darligina isarettir. Kimi zaman de bu rüya güç seyi kolaylastirmaya isarettir.

Balik pazarim görmek rizka ve helalden olarak birbiri arkasinca meydana gelecek yarar, çıkar ve akrabalari ile bir araya gelmeye ya da deniz seferinden haber vermeye isarettir. Kasapçilar çarsisi savas meydanina isarettir.

Zeytin, tereyagi ve bal çarsisini görmek arzu ve sehvetlerin harekete gelmesine ve hastaliktan sifa bulmaya isarettir. Saraçlar çarsisini görmek, kara yolculuguna isarettir. Meyveciler çarsisini görmek salih bir amele ilim ve evlada isarettir. ilaç için nebat kökü satilan çarsiyi görmek, mali muhafaza etmeye ve sirian gizli saklı tutmaya isarettir.

Bugday çarsisini görmek, ucuzluk ve bolluga korkudan güvenli olmaya isarettir. Keresteciler çarsisini görmek nifak terfika ve bir araya gelmeye isarettir.

Demirciler çarsisini görmek, ser, zahmet, düsmanlik ve sikintiya isarettir. Kimi zaman de bu rüya rizik ve menfaata isarettir. ipekçiler çarsisini görmek izzet, mal ve salih amele isarettir. Çadircilar çarsisi yolculuga kimi zaman de ölüler için kefen satilan çarsiya isarettir. Hasircilar çarsisi, meydana gelen hastaliga isarettir. Sandikçilar çarsisi, hafiza ve anlayisa isarettir. Siseciler çarsisi, riya, nifak ve kovuculuk etmeye isarettir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Rüyada Çarşaf Giymek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Dakika Haberler | Türkiye'nin Haberleri Haber merkezi son dakika haberler en son haber ve haberler We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications