a

Rüyada Çayır Çimen Görmek Ne Anlama Gelir

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Yer çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kur an ı Kerim i okulup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye, Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Ceennet te olduğuna delalete eder.

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Yer çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kur an ı Kerim i okuyup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye, Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Cennet te olduğuna delalete eder.

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine Yer çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine Kur an ı Kerim i okulup onunla amel etmeye ilim öğrenmeye Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Ceennet te olduğuna delalete eder

Imam Nablusî buyuruyor ki: Rüyada çimen görmek mutluluktur. Rüyada bahçenizi çimlendirdiginizi görmek, zahmetsiz ve eziyetsiz kazanç elde edeceginize, ev halkina rahat ve rahat günler yasatacaginiza delalet eder. Bahçenizin her tarafina çesitli çimenler ve çiçekler ektiginizi, sarmasiklarla süslediginizi görmek, dünya varliklarinin her türlüsünden evinizi donatacaginiza ve çocuklarinizla yurt sevgisi asilamak ve aile baglarini kuvvetlendirmek için elinizden geldigince çalisacaginiza isarettir. Çayir ve çimen Islamiyet in esaslari olarak yorumlanir. Bu bakimdan rüyasinda bahçesini çimenle bezedigini görmek, kalbini Islamiyet in nurlari ile doldurduguna delildir. Büyük bir kirda türlü otlar ve yabani çiçekler topladigini görmek Islamiyet in her türlü tinsel nimetlerinden faydalandigina ve kendisine ahiret yolculugunun sartlarina hazirladigi manasina gelir. Maddi dünyada da o kimse tüm dünya nimetlerinden faydalanir. Fakirse varlıklı olur, zenginse mali artar, çocuklari salih amelli birer iyi evlat olarak yetisirler. Anne ve babalarina itaatli ve yurda faydali birer kisi olurlar. Bu rüya sahibi yaşam boyu hastalik nedir bilmez. Sikinti ve yokluk çekmez, onun bu mutlulugu tüm ailesini de ayni derecede mutlu ve saglikli kilar.

Rüyada çayir çimen görmek, bu türlü kiymetli bir semboldür. Tüm tabirciler bu rüyanin bu aşama kiymetli olusunda birlesmislerdir. Bu sebeple çayir ve çimen ayni zamanda cennetin süsünden ve ziynetinden dünyaya akseden bir örnektir. Rüyada çimen görmek dünya varligina isarettir. Rüyasinda çimenlere uzandigini görmek, tüccar ise, bolca kazanca işyar ise terfi edecegine, hasta ise iyilesecegine, yolcu ise ve yolda bir yolcusu var ise, dönecegine yada yola çikacagina, halktan biri ise islerinin iyilesecegine, fukara ise hal ve vaktinin düzelecegine delalet eder. Rüyada çimli bir sahada gezindiginizi görmek, içinizde tasidiginiz bir hissin yeniden yeserdigine ve ümitlerinizin yakinda hakikat olacagina yorumlanir. Rüyada çayirlik bir yeri görmek, zahmet çekilmeden elde edilecek rizka yada hanima yada tinsel ilme yada devam eden sadakaya isarettir. Çesitli yesil otlar, çiçekler ve çayirlar, dünyaya ve mala isarettir. Kimi zaman de çayirlik, gömü ve pazar benzer biçimde kendisine dünya mali elde edilmiş ye re isarettir.

Bazan çayirlik görmek, Islamiyete isarettir. Rüyada çayirlik yada otluk bir yerde ot topladigini yada yedigini gören kimsenin, durumuna bakilir, eger o kimse fakirse varlıklı olur. Varlıklı ise, zenginligi artar. Eger dünyadan sevgisin kesmis ve takva yolunu seçmis bir kimse ise, dünya zinetlerine aldanir ve gene ona meylederek eski durumuna döner. Rüyada bir çayirliktan diger bir çayirliga geçtigini gören kimse, dünyalik arzusu ile bir çarsidan diger bir çarsiya ve bir meslekten diger bir meslege geçer.Sulak davet ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Her çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kur an ı Kerim i okulup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye,Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Aden te olduğuna delalete eder.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Çimdik Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.