a

Rüyada Dua Etmek Ne Anlama Gelir

Rüyada ağlayarak dua etmek bulunmaz bir ana para olmakla beraber mutluluğun ve başarının işaretidir. 

Rüyada dua okumak, duasının kabul olmasına, hidayet, rızık ve büyük adamlar yanında övülmeye işarettir. Rüyasında yakarış ettiğini gören kimsenin, itaatkâr olacağına işarettir. Rüyada edilen yakarış, uyanıklıktaki yakarma veya rüya sahibinin kılacağı namazdır. Rüyada yakarış okumak, maksada kavuşmaya ve çocuğa işarettir.

Rüyada dua etmek ihtiyaçların karşılanmasına ve isteklerin meydana gelmesine işaret eder, demişlerdir. Eğer yakarış şiddetli istekle ve bastırarak olursa, musibetler veyahut fitneler; eğer yakarış yüksek sesle olursa yağmurun azlığına işarettir.

Eğer halkı dua için toplanmış görse bolluk izzet ve yüksekliğe, azgınlık ve şekavettin gitmesine işarettir. Eğer rüyada kendisinin duadan kaçındığını görse o kimse yoksun ve ümitsiz olur. Rüyada Tanrı-u Teâlâ’ya (c.c.) yakarış etmek yada kendisi için yakarış edildiğini gören kimse hayra erişir ve kendisine gıpta edilir.

Rüyada Dua Etmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada başkasının yakarış ettiğini yada bir topluluğun duasına iştirak ederek “âmin” söylediğini görmek, yapılacak bir duanın kabul olmasına, arzu edilen şeyin gerçekleşmesine, İlâhî rahmete ve affa mazhar olmaya, dünya ve ahiret mutluluğuna yada sevap kazanmaya işarettir.

Sabaha karşı dua etmek, bu yakarış yedi gün içinde aynen çıkar. Rüyada yakarış eden yada kendisine yakarış edilen kimse, hayır ve bolluk görür. Rüyada namaz sonunda yakarış ettiğini görmek, hayırlı şeylerin gerçekleşmesine işarettir.

Rüyada kendi nefsini kınayarak fena yakarış etmek, nimete şükretmeye; başkasına ah etme etmek, o kimseyi kahretmeye; haksız yere birine ah etme etmek, o hiç kimseye zulmetmeye işarettir. Rüyada yakarış okumak istediği halde bunu yapamadığını görmek, hayır ve iyiliklerin gecikmesine işarettir.

Rüyada uyurken dua etmek, mühim bir işi dikkatsizlik etmeye yada uyanıkken yapılacak duanın kabul olmasına işarettir. Malum bir duayı okumak, kişisel bir amacın gerçekleşmesine işarettir. Yazılı bir metne bakarak yakarış ettiğini görmek, salih (dindar, iyi) kimselere uymaya işarettir.

Rüyada yapmış olduğu duanın yarıda kaldığını görmek, üstünde durduğu yada başladığı bir işi bitirememeye işarettir. Bazan yakarış, sağlam imana, ibadetleri bilgili olarak hayata geçirmeye, namazı dosdoğru kılmaya işaret eder.

Topluca meydana getirilen dua, hepimiz için rahmet ve esenliğe işarettir. Tanınmayan birinin bir yerde yakarış ettiğini görmek, insanlara iyilik eden bir hiç kimseye, âlim ve mürşid kimselere işaret eder.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Birini Dövmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.