a

Rüyada Dut Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada dut görmek diğerlerinin yerinizde gözü olduğunun işaretidir. Beyaz dut, malum ve beklenen kısmettir.

Dut yiyecek verimli ve bolca kazanca, güzel itikada, dindarlığa ve gövde sıhhatine, Dut ağacı mal ve evlat sahibi kimselere, bu ağaca çıkmak zengin ve salih bir kimseden iyilik görmeye, Dut yaprağı elbiseye veya zikir ehli insana delalet eder. 

Rüyada dut görmek diğerlerinin yerinizde gözü bulunduğunun işaretidir. Beyaz dut, malum ve beklenen kısmettir. Karadut, sevinç ve eğlencedir. Olmamış dut ise aşkta düş kırıklığıdır. Mevsiminde beyaz dut yediğini gören tecim yapıyorsa para kazanır, memursa maaşı artar, hasta ise iyileşir yada evladı olur. Mevsimi haricinde dut yediğini görmek, üzüntü ve sıkıntıya delalet eder.

Rüyasında siyah dut görenin kar ve menfaati ar tar. Mevsimsiz siyah dut yiyecek yada görmek, evde geçimsizliğe delalet eder.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada mevsiminde beyaz dut yiyecek, rüya sahibi için menfaatle ve bolca kazanca işarettir. Mevsimsiz dut yediğini gören kimse üzüntü ve kedere düşer. Dutun rengi birazcık sari çalarsa bu rüya hafifçe hastalığa işarettir. Kirmani demiştir ki, beyaz ve tatlı dut yiyen insan, eli açık ve kerem sahibi birisi tarafınca hayır ve çıkar görür. Caferi Sadik demiştir ki, siyah dut yiyecek, hanimi ile içinde münakasa olacağına işarettir. Siyah dut, altına, beyazı gümüşe, dut ağacı mal ve evlat sahibi hiç kimseye işarettir. Kırmızı dut, yiyen için dindar oluşuna, güzel itikadına ve bedenin sağlıklı olmasına işarettir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Durmak Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.