a

Rüyada Duvar Görmek Ne Anlama Gelir

Kişinin rüyasında sağlam beton duvar görmesi onun din ve dünya güzelliğine yorulurken rüyada duvar görmek, yaşanmış olan seneler ile yorumlanır. 

Rüyada görülen hantal duvar kaba bir kimse, fazlaca ince duvar ise amel noksanlığı anlamına gelir. Bir rivayete nazaran, rüyada duvar güçlü ve dindar bir adam anlamına gelir. Genel olarak rüyada duvar görmek, din ve mal sahibi ile tabir edilir. Duvarın etrafındaki yapılar o kimsenin nesebidir. Bazıları da, duvar sadece yumuşaklıkla yola gelen saltanat sahibi ve güçlü bir kimsedir, demişlerdir. Rüyada duvar görmek büyük ve saygı duyulan bir adama işaret eder. Duvar kişinin dünyadaki hali ile yorumlanır. Sağlam duvar iyi hallere işarettir.

Rüyada Duvara Oturmak

Rüyada bir duvar üstüne oturduğunu görmek, kendi konumunu iyi değerlendirmeye alamettir. Şahıs duvar üstünde oturduğunu görse, yüksekliğe, şerefe, servet ve aşama sahibi olur. Bir duvardan indiğini görmek, makam ve işinden inmeye yada ümidinin boşa çıkmasına alamettir. Duvarın üstündeki koruyucu semer insanoğlunun onur ve tedbirine delalet eder.

Rüyada Duvara Binmek

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada bir kimsenin duvar üstünde yada duvara binmiş bulunduğunu görmek o duvar o kişiyi ayakta tutan halidir. Abdulgani Nablüsî ye nazaran: Rüyasında sağlam bir duvarın üstüne binmiş bulunduğunu görenin hali güzel ve geçimi muntazam olur. Bir kimse duvar üstünde yada duvara binmiş bulunduğunu görse o duvar onu ayakta tutan halidir. Duvar güçlü ve muhkem değilse, hali de duvarın kıymeti ve üstünde durduğu nisbetindedir.

Rüyada Duvar Örmek

Kendi malı olan bir duvarı ördüğünü görenin hali ile vakti düzelir. Rüyada duvar ördüğünü görmek iyi amel işlemeye, dünyalığını yararlı işlerde bulanmaya alamettir. Rüyada duvar örmek, önlemdir. Tamire muhtaç bir duvarı bir ekip kimselerin onarım etmekte olduklarını görmek, itibari ve rütbesi elinden gitmiş bir kimsenin arkadaşlarının, onun itibarinin geri verilmesi için çalıştıklarına delalet eder. Yıkık bir duvarın tekrardan yapıldığını görmek, felaketin önleneceğine delalet eder.

Rüyada Duvara Yaslanmak

Rüyada bir tarafa meyletmiş duvar görmek, ilim, hidayet ile hikmete muttali olmaya yada dostlar içinde önderliğe işarettir. Bir duvara yaslanmak, kadri yüce birinden destek görmeye alamettir. Yaslandığı duvarın dışarıda, ansızın düşmesi ev sahibinin gurbette ise evine dönmesine alamettir. Bazı tabirciler de, bir ihtimal o kimse, kıymetli yüce bir şahsa yaslanır, dediler.

Rüyada Duvar Kağıdı Görmek

Rüyada evin duvarlarına kâğıt kapladığını görmek, luk ve feraha, tövbe etmeye işarettir. Rüyada evin dış cephesini duvar kâğıdı ile kaplamak, halktan bir şeyi gizlemeye işarettir. Bazan rüyada bir duvarı kâğıtla kapladığını görmek, sır saklamaya, geçmişte yaşanmış olan negatif şeyleri unutma isteğine işarettir. Rüyada duvar kâğıdı, öteki durumlarda badana ve boya yapmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Duvarın Yarılması

Duvarın yarılması bir tehlikeden dolayı uyarılmaya yorumlanır. Ebu Sait El Vaiz’e nazaran: Duvarın düz ve doğru olması rüya sahibinin halinin iyiliğine; duvarın yıkılmak suretiyle olması, halinin bozulmasına işarettir.

Rüyada Duvarın Yıkılması

Rüyada dökük ve yıkılmak suretiyle olan bir duvar görmek, mahallede bir felaketin meydana çıkacağına işarettir. Duvarın yıkıldığını görenin eline gömü geçer. Üstüne bir duvarın yıkıldığını görmek, gömü bulunmaya alamettir. Duvarın üzerine yıkıldığını gören, işlediği günahların cezasına uğrar. Bir evin duvarının yıkılması o ev halkının sıkıntısına işarettir. Duvarın çevreye zarar vermeden düştüğünü görmek, oradan hâsıl olacak dünyalığa işarettir.

Rüyada Beyaz Duvar Görmek

Rüyada beyaz duvar görmenin tabiri, rüya sahibinin aklında olan projeleri hayata geçirmek için fırsat bulacağına delalet eder. Rüyada beyaz ayakkabı görmeniz, rüya sahibine yük olan bazı mevzuları çözüme ulaştıracağına, neşeli bir haber olacağına, mutluluk duyacağına ve rahat bir nefes alacağına işaret eder.

Rüyada Duvarın Devrilmesi

Üstüne duvar devrilmesi işlenen günahlardan dolayı peşin olarak görülecek azaba işarettir. Ev içinde devrilen duvar hastalığa yorumlanır. Duvarın harap olması eş ve dostların durumlarının değişmesine yorulur. Bir yerde duvarın yarılması o yerde hapishanenin fazlaca olmasına işarettir.

Rüyada Duvardan Düşmek

Rüyada yüksek bir duvar üstünden düştüğünü görmek, beklediği bir şeyin olmamasına alamettir. bir duvarın üstünden düştüğünü görmek, cezasının erteleneceğine delalet eder. Duvar üstünden düştüğünü gören kimse, durum ve itibarından veya arzu etmiş olduğu şeyden, ya da tutunduğu bir husustan düşer.

Rüyada Duvardan Atlamak

Bir değneğe dayanarak bir duvardan atladığını gören, iyi bir dostunu bırakarak fena bir kimse ile dost olur. Veya bir iyi insanla bozuşur.

Rüyada Duvar Yapmak

Rüyada kerpiçten bir duvar yaptığını görmek iyi amelde bulunmaya işarettir. Bir duvarın kendi kendine yenileştiğini görmek, beklenmeyen mutluluk ve bolluğa, kerpiçten veya taş duvar yapıldığını görmek, iyi bir iş hayata geçirmeye alamattir. Taş duvar yapmak hayırlıdır. Rutubetli bir duvar yapmak, ev sahibinin hastalanacağına işarettir.

Rüyada duvara tırmanmak

Rüyada düz bir duvara tırmandığını görmek, kişinin düzgüsel hayata evlenmekle meydana gelecek akrabalığa işaret etmektedir. Rüyada düz örülmüş bahçe duvarına tırmanmak ise, bahçe sahibinin din ve ilmine ve onu dünya ve ahiret azabından koruyacak ve muhafaza edecek halinin iyi olacağı anlamına gelmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Duvak Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.