a

Rüyada Gusül Almak Görmek Ne Anlama Gelir

Temiz ve saf su ile gusül ettiğini gören sıkıntıda ise kurtulur, borçlu ise borçtan kurtulur, hasta ise iyileşir.

Ibn i Sirin e bakılırsa; denizde veyahut nehirde gusül ettigini görmek, rüya sahibinin Tanrı tan (C.C) korktuguna ve bir görüse bakılırsa gam ve kederden ve sikintidan kurtulmaya delalet eder. Temiz ve saf su ile gusül ettigini gören sikintida ise kurtulur, borçlu ise borçtan kurtulur, hasta ise iyilesir. Selamete erer, ahirette isleri yolunda olur. Bulanik yada temiz olmayan su ile gusül etmek, sonunda hayir ummakla birlikte, gam ve kederi, hastaliga, sikintiya, borca isa rettir. Cünüp olup da gusül caiz olan bir seyle gusül ettigini görmek, islerinin kolay olmasina, gam ve kederden kurtulmaya delalet eder. Gusül etmek caiz olmayan bir seyle gusül eyledigini görmek, bunun aksine tabir olunur. Cünüp olup da gusül edecek su bulamadigini görmek, dünya ve ahirette güçlüge isarettir. Cuma ve bayramlar için gusül ettigini gören yukarida yazdigimiz seylerle birlikte ahirette yüksek dereceye ulasir. Yikanip elbisesini giyerken görmek, gam ve kederden kurtulmaya, her türlü bela ve kazadan ve hastaliktan selamete çikacagina delalet eder. Elbise yeni ise bu yorum daha da kuvvetlenir. Birini yikadigini görmek, onun hakkinda iyilik besledigine ve bunu her insana anlattigina delildir. Kendisini baska birinin yikadigini görmek, onun kendi hakkinda iyi düsündügüne isarettir. Yikanmasi caiz olmayan bir seyi görmek, hakikatte egri olan bir seyi dogru sandigina delalet eder. Cabir ül Magribi ye bakılırsa; gusül dinde temizlige, seref ve itibarin ve söhretin artisina isaret sayilir. Abdulgani Nablusi ye bakılırsa; temiz su ile cünüpten kurtuldugunu veyahut cuma için gusül ettigini görmek, günahlardan tövbeye, ana babasina ve akrabalarina iyilik hususunda vacip olan seyleri islemege delalet eder. Kis mevsiminde soguk su ile gusül ettigini gören gama, kedere hastaliga duçar olur. Yaz gününde soguk su ile gusül etmek ise bunun aksidir. Kisin sicak su ile gusül ettigini görmek, kazanç ve her yönden faydalanmaya, hasta ise sifaya delalet eder. Yazin sicak su ile gusül emek ise bunun aksine yorumlanir. Bayram için gusül ettigini görmek, ferah ve sevince, bekar ise evlenecegine, yoksul ise para sahibi olacagina isarettir. ihrama girmek yada Mekke ye girmek için gusül eyledigini görmek sevince, bir kaybini bulacagina, din kuvvetine delalettir. Hac zamaninda seytan taslamak için gusül ise, rizk istegine yada devlet hizmetinde çalisma istegine, gusülden sonrasında yeni elbise giydigini görmek, hasta ise iyilesecegine, borçlu ise borcunu ödeyecegine, tutuklu ise kurtulacagina, eger hac etmemisse, hac ca gidecegine, yoksul ise zenginlige, tüccar yada esnaf ise ticaretinin ve karinin artacagina, çalismiyorsa is bulacagina delalet eder. Gusül edip elbise giymedigini gören vehim ve gamdan kurtu lur. Sagliga erisir. Gusülden sonrasında yirtik elbise giydigini gören gamdan kurtulur ise de yoksul düser.

Gusül abdestinin bittigini görmek, arzularinin tamamen yeri ne gelecegine, gusül abdestini tamamlayamamak ise arzularinin yerine gelmeyecegine isarettir. Gusül için bir havuza yada banyoya ve benzeri bir su içine girdi gini gören bekar ise evlenir. Bir kaptan abdest aldigini gören, ça linmis malini yeniden eline geçirir. Ibn i Kesir e bakılırsa; tanimadigi bir kadinin gusül ettigini gör mek yagmur yagacagina, ellerini kil (toprak) ile yikamak bir kim se ile aralarindaki düsmanligin bitecegine, bir insandan bekledigi bir seye kavusacagina, günahkar ise tövbeye, kil ve sabun şeklinde bir seyle yikandigini görmek, kederinin kalmayacagina, çamasir yi kamak din kuvvetine, borç ödemeye, gizli saklı seylerin çikacagina delalet eder. Rüyada cenazeyi yikamak, onun borcunu ödeyecegine, ölünün kendi kendine yikandigini görmek, çocuk ve torunlarinin üzüntü den kurtularak hayir ve berekete kavusacaklarina, malinin arta cagina, çocugu olacagina, ölüyü baska bir adamin yikadigini gör mek onun araciligi ile günahlarinin affedilecegine, ölünün elbisesini yikamak için birini çagirdigini görmek duaya muhtaç olduguna, sadakaya, borcun ödenmesine, vasiyetinin yerine getirilmesine ve özetle görevli oldugu seylerin hepsini yerine getirmesine isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada cünüplükten dolayi yada cum a namazi için gusletmek, günahlardan tevbe etmeye anne ve babasi veyahut ahbaplari hakkinda ihtiyaç duyulan iyiligi yerine getirmeye isaret eder. Eger guslü kis gününde ve soguk su ile yaparsa bu rüya kimi zaman üzüntü, üzüntü, sikinti ve hastaliklara isaret eder. Eger kis gününde sicak su ile gusletse, bir takim yarar, kar, tecim ve hastaliktan sifa bulmaya isaret eder. Bayram için guslettigini gören kimse, bekar ise evlenir. Ay yada gün tutulmasindan dolayi gusletse, kimi zaman rüya sahibi korkulu bir seye düser. Yada günes ve ayin isaret ettigi bir kimse tarafindan kendisine bir sikinti ve mihnet erisir. Yagmur duasi için gusletmenin tabiri de böyledir. ölüyü yikamak için gusletmek gafil ve bilgisiz kimseden aynimaya isaret eder. Rüyada Mekke ye yada ihrama girmek için gusletse, ferahlik, luk ve kayip kimselerle bir araya gelmeye ve borçlari ödemeye isaret eder. Seytani taslamak ve tavaf etmek için gusletmenin tabiri de böyledir. Kimi zaman seytan taslamak için gusletmek düsmana galip gelmeye isaret eder. Tavaf yapmak için gusletmek, geçimini temin etmek için çalismaya yada büyük adamlara hizmet etmeye ya da hanimi ile cinsel lliskiye girme ya da anne ve babasini ziyaret etmeye isaret eder. Rüyada guslettigini ve yeni elbiseler giydigini gören kimse, hasta ise, Tanrı (C.C.) ona sifa kayra eder borçlu ise, borcunu öder, hapisse, hapislikten kurtulur. Kederli ise, üzüntü ve kederden kurtulur, hacca gitmemis ise gider, eger yoksul ise, Tanrı (C.C.) onu varlıklı yapar. Eger tecim ve meslegi birtakim müskülata ugramis ve alisverisi durmus, tüccar yada esnaf ise, Tanrı (C.C.) onun tecim ve meslegine kolaylik verir ve servetim ona iade eder, üzüntü ve kederini giderir. Eger o kimse vazifeden alinmissa, Tanrı (C.C.) onun memuriyetini iade eder. Gusledip yeni elbise giymedigini gören kimsenin, üzüntü ve kederi gider ve vücudu sihhatli olur. Guslettigini ve eski elbise giydigini gören kimsenin üzüntü ve kederi gider, sadece fakirlesir. Guslünün tamamlandigini gören kimsenin isi de tamamlanir. Guslünü tamamlayamadigini gören kimsenin arzu ettigi isi de tamamlanmaz. Gusletmek için bir havuza yada minik bir kuyuya ve bunlar şeklinde seylere girdigini gören kimse, ise, bekarsa evlenir. Tünelde guslettigini yada abdest aldigini gören kimse, çalinan seyini bulur. Bir kimse fazla sicak su ile guslettigim görse, o suyun sicakligi nisbetinde o kimse üzüntü ve kedere düser. Bazi tabirciler, rüyada gusletmek, evlenmeye isaret eder, dediler. Rüyada taninmayan bir kadinin guslettiginin görülmesi, yagmur yagmasina isaret eder.

Töbeye, inanç ve amel güzelliğine, ana baba ve yakınlarla iyi münasebete, temiz fıtrata; Üzüntü, temkbellik ve iç sıkıntılardan kurutlmaya, borç ve dertten kurtulmaya, Bulanık su ile gusletmek sevinçle beraber üzüntüye, Kendisiyle yıkanmak caiz olmayan kkarpuz. vişne vs. şeklinde katışık ve kirli sularla gusletmek üzüntü ve sıkıntıya, Guslü gerektirecek bir durum olmasına rağmen temizlenmek için su bulamamak sıkıntının bir süre daha devam etmesine, Birine guslettirmek onu bir meseled temize çıkarmaya, Bir kimsenin kendine gusül abdesti aldırdığını görmek, o kimsenin pozitif kaaat ve şehadetine, Guslü tamamlayamamak, arzu edilen şeyin tamamının gerçekleşmemesine, Bilinmeyen bir kadının gusletmesi yağmura, Bir ölüyü yıkamak onun borcunu ödemeye, ölünün kendi kendini yıkaması arkada kalan çoluk çocuğunun gam ve kederden kurtulmasına, ölünün bir kimseyi yıkaması, vereseleri tarafınca görülecek iyiliğe, Gusledip güzel ve temiz elbise giymek sevincin sürekliliğine delalet eder.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Gurbet Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.