a

Rüyada Güvercin Beslemek Ne Anlama Gelir

Rüyada güvercin beslemek, uçurmak; bekar için kendi tabiatına uygun sempatik, iyi biriyle evlenmektir. 

Rüyada Güvercin beslediğini görmek vefakar ve cefakar hanıma işaret eder. Rüyada güvercin besleme güvenilir elçiye, sadık dost ve sevgiliye yorumlanmaktadır.

Güvercini uçarken görmek uzaktan gelecek habere, isteklerinin Tanrı Teala tarafınca yerine getirilmesine tabir edilir. Hangi biçim ve durumda görülürse görülsün, güvercin beslemek luk ve mutluluğa delalet eder.

Evinde güvercin gören bekar adam, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel bir kızla evlenir.

Rüyada güvercin beslemek uçurmak; güzel bir haber anlamına gelir. Çiçeklerin arasına konan güvercin aşkla sevgiliyle ilgili haberdir geleceğini anlatır. Uçarak yaklaşan güvercin oldukça acele haber alacağınızı belirtir

İki güvercinin beraber yuva yapmaları, barışın ve mutluluğun işaretidir. Rüyada güvercin beslediğini görmek derhal gelecek güzel, temiz, iyi haberdir. Müjdedir.

Rüyada güvercin besleme temiz, iyi haber olarak yorumlanır. Uçarak yaklaşan güvercin sav haberdir. Bir gül ağacına yada çiçeklerin arasına konan güvercin sevgiliyle ilgili haberdir. İnsanın omzuna konan güvercin gene müjdedir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada güvercin görmek; eş yada cariyeyle tabir olunur. Kendisine bir güvercin armağan edildiğini gören, uzak bir yerden yarar ve hayır görerek sevinir.

Güvercin eti bulanın eline mal geçer. Güvercin yavruları, bekar kızlara veya evlada delalettir. Rüyasında kendisine bir güvercinin uçup geldiğini gören, uzak bir yerden hayırlı haber alır.

Rüyada güvercin beslemek nedir

Beyaz güvercin besleyen için oldukça iyidir. Siyah güvercin misafire yada gurbetteki yakına kavuşmaya delalettir. Kent güvercinini beslemekte bu şekildedir.

Başa, omuza yada enseye konan güvercini beslemek; rüya sahibinin amelidir. Bu rüya, güvercinin güzelliği veya çirkinliğine nazaran yorumlanır. Birçok güvercin besleyen, bir kavme reis, güncel anlamda bir kuruluşta yönetici olur.

Bazı tabircilere nazaran, güvercin besleyenin, bir kızı olur. Hayvan yeterli değilse; rüya evlilik habercisidir.

Rüyada hanesinin saçağında, ağaçta, balkonda, pencerenin önüne güvercin beslemek misafire işarettir. Birçok güvercinlerin evine geldiğini ve onları beslediğini görenin; aile efradı, akrabaları ve misafirleri oldukça olur.

Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Rüyada görülecek en iyi güvercin, yeşil renkli olanıdır. Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Güvercin eti maldır.

Rüyada beslenilen güvercin, güvenilir sefir, sadık dost ve sevgilidir. Kimi zaman de, rüyada güvercin beslemek, sırları hıfz eden ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum bayanlara delalet eder.

Kendisinin uçan oldukça güvercinlerinin bulunduğunu görse, o kimse hanımı ve cariyelerine infakta olmasına delalet eder, yada hanımı doğurur, ya da hamile olur.

Ibn-i Sirin’in (R.A.) Rüyada Güvercin uzaktan gelecek bir habere delalet eder söylediği rivayet edilmiştir.

Bazı tabirciler, rüyada güvercin besleyenin talep ve arzuları yerine gelir dediler.

Rüyada güvercin beslediğini görmek ne anlama gelir?

Kirmânî’nin yorumuna nazaran:

  • Rüyada güvercin beslemek hanım olsun adam olsun eşle yorumlanır.
  • Bir hiç kimseye rüyasında güvercin armağan edildiğini görmesi; o kimsenin uzak bir yerden iyi bir haber alacağına, kişinin rüyasında bir güvercine kurşun attığını görmesi; o kimsenin birisine kara çalma edeceğine,
  • kişinin rüyasında birisine güvercin eti gönderdiğini görmesi; o kimsenin eline oldukça mal ve para geçeceğine yorumlanır.
  • Rüyanızda size bir siyah güvercin geldiğini görmeniz; eğer gurbette adamınız var ise onun geleceğine yada evinize bir misafirin onur vereceğine,
  • rüyanızda bir kent güvercini avladığınızı görmeniz; bir bayan yüzünden dile düşeceğinize,
  • rüyanızda bir beyaz güvercin avladığınızı görmeniz; mutlu olacağınıza,
  • rüyanızda başınıza, omzunuza yada ensenize bir güvercin konduğunu görmeniz; iyi ve bilgili bir kimse olduğunuza delalet eder.

Kişinin rüyasında birçok güvercini beslediğini görmesi; bir kuruma başkan olacağına işaret eder.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Güvercin Avlamak Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.