a

Rüyada Hacamat Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada hacamat olmak, rüya sahibinin geçmişten gelen ya da şu an içinde bulunan sıhhat problemlerinden şifa bulacağına yorulur.

Deriden vakum yolu ile kan alınması(hacamat) hayırlıdır. Rüyayı gören kişinin, sağlığında bir sorun var ise kısa sürede şifaya kavuşacağına delalettir. Rüya tabiri yorumcularından bazılarına nazaran, hacamat olmak malın fazlaca artması anlamına da gelir. Rüyada vücudun herhangi bir yerinden bardak yada boynuzla kan alınması ile hacamat yapılması rüyayı gören kişinin rahatlayacağı bir döneme gireceğinin işaretedir.

Rüyada hacamat olmak emanet, koşul, azil, özgürlük ve mektup şeklinde şeyleri çağrıştırır. Rüyanızda tanıdığınız birinin size hacamat yaptığını görmek, ailenizle beraber rahat bir döneme gireceğinize; korkularınızdan güvende olacağınıza delalet eder.

Birinin hacamat yaptığını görmek, kişinin üzüntüleri ve sıkıntılarının son ererek huzura kavuşacağının habercisidir. Hacamat olmanın anlamı kişinin selamete erişeceğine delalettir. Bir kimsenin rüyasında hacamat yaptırdığını görmesi iş hayatında yapacağı mücadelede zafer kazanması manasına gelir.

Rüyada hacamat olmak, pozitif yönde ve hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Kar amacıyla mal satmak hacamat yaptırmak rüyasının yorumları arasındadır. Rüyada hacamat meydana getiren kimseyi görmek, hastalıktan kurtulmaya işaret eder. Doktorun hacamat yaptığını görmek, o doktorun elinden birçok hastaların şifa bulduğunu işarettir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada hacamat bulunduğunu gören; bir emaneti yerine getirir ve bununla ilgili bir mektup yazar.

Bazı tabircilere nazaran, rüyasında hacamat olan yada birini hacamat eden layıksa büyük bir memuriyete gelir veya evlenir veyahut ta bir sözleşme imzalar veya bir emanet alır. Hastalık çeken biri için hacamat olmak rüyayı gören kişinin şifaya kavuşacağına işaret eder. Rüyanızda yaşlanmış biri tarafınca hacamat edilmek; hayırlıdır. Hacamat eden bilinmeyen biriyse yorum daha kuvvetlidir. Orta yaşlı hacamat; arkadaşı, genç hacamatçı; düşmanı temsil eder. Bir yöneticiyi yada üst kademedeki bir idareciyi hacamat etmek; zaferdir. Bir genci hacamat eden düşmanına galip gelir.

Rüyada hacamat olmak ve hacamat bulunduğunu, kan çıktığını gören şahıs o yıl hasta olmaz. Hasta ise iyi olur. İhtiyar birini hacamat eden, büyüklerinden daha saygın olur.

Hacamat olduğu yerde bir şey çıkmadığını gören ya saklamış olduğu malını bulamaz yada hain bir adama emanet verir. Hacamat aletinin kırıldığını gören, sorun çeker. Rüyada hacamat olmak korku ve şerden kurtulmaktır.

Cabir’ül Mağribi diyor ki: Hacamat olmadığı halde, hacamat ettiğini gören; ehilse, büyük makama gelir ve bundan oldukça hayır görür. Lakin rüya sahibi bu şekilde bir vazifeye uygun değilse; borçlanır ve mahkemeye düşer. Cafer-i Sadık (R.A.) hacamat rüyasını şunlarla ifade ediyor: Emaneti eda, mukavele yazmak, yüksek memuriyet, sevinç, büyük memurlarla arkadaşlık, sünnete uygun ameller ve hakkaniyet.

Bir rivayete nazaran hacamat, vergi memurunu ve halkın işlerini düzenleyen birini ifade eder.

Rüyada bir ağrınızdan dolayı bir yerinize vantuz çektirmek, sırlarınızı hep içinize attığınıza, oysa içinizi dökecek bir yakın kimseniz olursa daha çok bir iç ferahına kavuşup. hayatinizi da bu nispette iyi geçireceğinize işarettir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Habil Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.