a

Rüyada Hacca Gitmek Ne Anlama Gelir

Rüyada hacca gitmek hayırlı rüyalardandır. Rüyada hacca gittiğini görmek hayırla yorumlanmaktadır. 

İbn-i Sîrîn’e bakılırsa hacca gittiğinizi görmek; Bu rüya Tanrı’ın izniyle hacca gideceğinizin işaretidir.

Ek olarak hacca gitmek; dinde olgunluk, işte güzellik ve kudrette celal anlamına gelir.

Yanında hacla ilgili bir şey bulunduğunu görmek, hayır ve hasenatta bulunacağına delalet eder. Hacca gideceğini görmek güvenlik, selamet, hakkaniyet, hac ve rahatlık olarak tabir edilir.

Rüyada kendisini hac yolunda görmek, dünya ve ahiret islerinden istediği şeylere kavuşacağına delalet eder.

Rüyada hacca gitmek için bavul hazırlamak: Borçlu biri için borcunu ödemeye, hasta biri için şifa bulup iyileşmeye yorumlanır. Korku içindeyseniz korkudan güvende olacaksınız. Seferde olan biri bu rüyayı görürse sağ salim evine döner.

İmam Cafer Sadık (a.s) hacca gitmeyi 7 şekilde tabir etmiştir.

  1. Evlenmek
  2. İlim ehliyle beraber olmak.
  3. Cariye satın almak
  4. Devlet erkânı ziyareti
  5. Hayır işler için çaba sarf etmek
  6. İnsanlara iyilik etmek
  7. Sevap işlemek

Rüyada hacca gitmek isteyip gidememek; ömrünüzün uzayacağına ve işinizin düzene girip daha oldukca para kazanacağınıza işarettir.

Rüyada yaya olarak hacca gittiğini görmek, kefâret verece bir yemine işaret eder. Bu rüya rızık ve ganimet olarak ta tâbir edilir.

Sapık birinin rüyada hacca gittiğini görmesi, bu insanoğlunun tövbe edip hidayete ereceğine ve Rabbi’nin onu mağfiretine mazhar buyuracağına delalettir.

Abdulgani Nablusi ‘ye bakılırsa: Hz. İbrahim (AS) makamında namaz kıldığını gören şeriata uymuş olur. Mümin bir adam olup, hacca gitmeye nail olur. Hz. İbrahim’in makamına giren, her türlü korkudan güvenilir olur ve büyük bir makama ulaşır.

Rüyada otobüsle hacca gitmek, borçlu için borçtan kurtulmaya, hasta için şifaya, talebe için murada ermeye yorulur.

Güvenli bir bölge olan Kabe’ye giren tüm korkulardan güvenilir olur. Öğrenci olan bir kimsenin hacca gittiğini görmesi, muradının hâsıl olacağına işarettir. Bekâr bir kimsenin hacca gittiğini görmesi , evlenmek ile tâbir olunur.

Rüyada hacca seyahat ettiğini görmek ve hac farizasını yerine getirdiğini görmek büyük sevaptır. Bu rüya dinde güzellik ve büyük sevaba, borçtan kurtulmaya, korkudan güvenilir olmaya, ve Müslümanlara verilecek emanetlere işaret eder.

Rüyasında kendisini müzdelife de görmek, emniyete ve Tanrı (C.C.) Hazretlerine sığınmaya ve hidayete işarettir. Üstünde borç var ise ödeyeceğine delildir.

Herhangi bir sebepten dolayı çalmış olduğu işinden çıkarılan biri, rüyada hacca gitmek için yola çıktığını görse, bu rüya, onun yine işine döneceğine yorumlanır.

Mevsiminde hacca gidip, bu ibadeti şartlarına uygun bir halde eda ettiğini görmek yön güzelliğine, korkudan güvenilir olmaya, borçları ödemeye ve günahların affedilmesine, Hac için yola çıkmak kaybedilen iş ve konumu yine elde etmeye, yolcunun derhal evine dönmesine, hastanın şifa bulmasına, sapıklıkta olanın hidayet bulmasına, Hac ve umre ibadeti yapmak yoksul için zenginliğe, ötekiler için makbul amele ve uzun ömre, Haccetmek, zor ve çetin işleri Tanrı ın (c.c.) yardımıyla başarmaya delalet eder.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Hac Suresini Okumak Dinlemek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.