a

Rüyada Hapishane Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada hapishane görmek, gam ve ke derle yorumlanır.

Kirmani ye bakılırsa ; Fesatçı olmayan bir kimse için tanınmış bir zindana girdiğini görmek din ve menfaattir. Eğer rüya sahibi fesat bir kimse ise, rüyası üzüntü ve sıkıntıya, malından ve kudretinden eksilmeye delalet eder.

Devlete ilişkin bir zindanda oldugunu görmek, fena bir haber almaya, vehim ve kedere isarettir. Eger rüya sahibi yolcu ise, yolunda zahmet çeker, eger hasta ise hastaligi artar.

Zindandan çiktigini görmek, tüm bunlardan kurtulmaya yorumlanir.

Bazilarina bakılırsa: rüyada zindan, kabul olunan yakarma ile tabir olunur. Kendisini yeri yurdu ve kime ilişkin oldugu bilinmeyen bir zindanda gören ve ondan çikamayan mezara girer.

Bir odada mahpus bulunduğunu gören hayra erer. Eve benzeyen bir yerde tutuklu bulunduğunu gören, bir hanımla evlenip ondan hem mala hem de evlada nail olur.

Bir kadin zindanda oldugunu görse, kocaya varir. Eger rüyayi gören evli bir kadin ise baska bir hayir görür. Kendisini iyi bir yerde, oradan çikmasi imkansiz olan bir halde kapali görmesi,din icaplarini kaza etmeye ve nimete delalet eder.

Hapisten ve zindandan kurtuldugunu gören, din ve dünyasinda mekruh ve istenmeyen hallerden kurtularak hayra erisir.

Bilinmeyen bir zindandan, hapishane yada dar bir kapidan çiktigini görmek, tüm islerinde ha yirdir. Zindandan çiktigini ve gene oraya dönmek istedigini gören, fena bir is islemege niyet eder.

Yeniden zindana girdiğini görmek, tekrardan günah işleyeceğine delalet eder. Cafer i Sadik a bakılırsa; hapis ve zindan görmek, eğer tanınıyorsa, muradın olacağına, eğer bilinmeyen bir hapishane yada zindan ise, kedere ve gama delalet eder.

Zindan yada hapishaneden kaçtigini gören, ya zahmet ve eziyetten kurtulur yada ölür. Zindana girip derhal çiktigini görmek, arzuladigi seye tamamiyla kavusmaya isarettir.

Bir başka rivayete bakılırsa de: Hapishane şiddetli ve meşakkatli hanıma, sertlik ve meşakkate sebep olan şeylere susku etmeye ve anlamsız söz söylemekten dilini menetmeye, düşman tarafınca meydana gelecek hileye işaret eder.

Hapishane itham edilmeye, büyük adamlara yaklaşmaya, kabre, borca, hastalık yada azminde meydana gelen kusur ve tembellik sebebiyle yolculuğu terk ederek oturmaya, yoksulluk ve rahatsızlığa işaret eder.

Hapishaneden çıktığını gören kimse hastalıktan kurtulur. Hapis olan bir kimse rüyada hapishanenin kapılarının açılmış bulunduğunu görse hapislikten kurtulur.

Rüyada, hapishane içinde ışık giren bir pencere görse yada hapishanenin tavanının gitmiş ve yıldızların meydana çıkmış bulunduğunu görse, gene o kimsenin hapisten kurtulmasına işaret eder.

Rüyada hapishane görmek konuk için afiyet, hasta için ölümdür. Bazı tabirciler bir kimse rüyada zindanda bulunduğunu görse Yusuf Aleyhisselam ‘ın kıssasına binaen o kimsenin dualarının makbul olmasına üzüntü ve kederden kurtulmasına işaret eder.

Bir kimse rüyada yeri sekil ve hey eti bilinmeyen bir hapishane bulunduğunu ve oradan çıkmadığını görse o hapishane onun kabridir.

Bir kimse rüyada evi içinde prangaya vurulduğunu görse, o kimse iyilik elde eder ve hayırlı olan şeyleri çoluk çocuğunda görür.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Rüyada Hap Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.