a

Rüyada Haşr Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir

Rüyada Haşr süresini yada ondan bir parçayı okuduğunu yada kendi üstüne okunduğunu görmek; rüya sahibinin kıyamet gününde takva sahibi kimselerle olmasına (toplanmasına) işarettir.

İmam Cafer Sadık (a.s) yapmış olduğu tabire bakılırsa rüyada Haşr suresini okumak; düşmana galip geleceğiniz anlamına gelir. İbn-i Şirin’in yorumuna bakılırsa; Haşr suresini rüyasında okuyan yada dinleyen kimse, ilim adamları ile daima beraber olur. Fena insanların saldırısına uğrar, onlardan eziyet görür. Seyahat eder. Rüyasında Haşr suresini okuduğunu gören düşmanlarına üstün gelir. Cenabı Hak (C.C) bu rüya sahibini sevaba eriştirir ve ahiretini hayırlı kılar.

Rüyada Haşr Suresini okumak, okuduğunu yada kendi üstüne okunduğunu görmesi, kıyamet gününde takva ve vera (haramdan kaçan) sahibi kimselerle haşr olmaya ve ilâhî rahmete ermeye delâlet eder.

Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada Haşr süresini yada ondan bir parçayı okuduğunu yada kendi üstüne okunduğunu görmek; rüya sahibinin kıyamet gününde takva sahibi kimselerle olmasına (toplanmasına) işarettir.

Rüyada haşr suresini son üç ayetini okumak ,Tanrı’ın isimlerini ihtiva ettiği için Kur’an’da ayrı bir öneme haiz olduğu hadislerle nakledilmiştir. Bu yüzden son üç ayetini okuyan şahıs güç, kuvvet ve söz sahibi olur. Rüyada Haşr suresini okuduğunu görmek; üzüntü, üzüntü ve meşakkatten kurtulmaya, genişlik ve bolluğa ermeye ve yolculuğa delâlet eder.

Cafer-i Sadık hazretleri demişlerdir ki rüyasında Haşr suresini dinleyen kimse düşmanına galip gelir ve onu kahreder. İbn-i Şirin: Rüyada Haşr suresini dinlemek kurtuluş ehli muhlis kimselerle haşr edileceğinize alamettir. Kirmanî: Salih kişilere ve âlimlere karşı muhabbet besleyeceğinize işarettir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Haşlanmış Et Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.