a

Rüyada Hasta Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi bulunduğunu gösterir. Pek ender hastalık rüyası olduğu şeklinde çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek anlama gelir.

Rüyasında hastalandığını gören kişinin telaşlanmasına gerek kalmamıştır. Bu şekilde bir rüya sağlığının iyi bulunduğunu anlatır. Pek nadir olarak hastalık rüyası olduğu şeklinde çıkar. Hasta olarak yatakta yattığını gören bir yola gider.

Bir kimsenin Rüyada Kur’ân’dan bazı âyetlerle hasta üstüne okuduğunu görmesi, şiddetli ağrıdan ve hastalıklardan kurtulmaya, üzüntü ve kederden halâs olmaya delâlet eder.

Hasta olan biri, rüyada ağzının büyük ve güzel bulunduğunu görse, hastalıktan şifa bulmasına ve selâmete delâlet eder.

Rüyada kendisini hasta olmuş görmek, “Kalplerinde bir maraz vardır onların.” (Bakara, 10) mealindeki âyet-i kerime gereğince fitne ve nifaka delâlet eder.

Rüyada bir kent halkının tamamının hasta bulunduğunu ve çalışacak kimse bulunmadığını görmek, o şehrin düşman tarafınca istilâ edileceğine işarettir.

Bazıları demişlerdir ki: Rüyada hasta bulunduğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Ömrü uzun, yaşamı güzel, malı oldukça olur.

Üzüntü, sorun içindeki insanın rüyada hasta bulunduğunu görmesi, üzüntüden ve sıkıntıdan kurtulmaya delâlet eder.

Rüyada tanımış olduğu bir insanın hasta bulunduğunu görmek, o zatın hasta olacağına işarettir.

Bir kimse rüyada iki oğlunun da hasta bulunduğunu görse, bu rüya, iki gözünün ağaracağına işarettir. Bundan dolayı adam evlat, insanoğlunun iki gözü gibidir.

Rüyada halkta görülen veba şeklinde salgın hastalıklar, kıtlık, pahalılık ve geçimlerin durgunluğuna, günah ve nifaka delâlet eder. Bazı kere de hekim ve kefen satıcıların faydalanmalarına alâmettir.

Rüyada babasının hasta bulunduğunu görenin, başı ağrır. Zira baş, baba mevkiindedir.

Rüyada devlet başkanının hasta bulunduğunu görmek, dinin noksanlığına ve bozukluğuna delâlet eder.

Zayıf ve mecalsiz bir kimsenin rüyada şişman bulunduğunu görmesi bedeninin kuvvet bulacağına delâlet eder.

Kişinin rüyada kendisini hasta görmesi, batıl ve bozuk şeylerle oldukça uğraştığına delâlet eder.

Hastanın hasta bulunduğunu görmesi sıhhate kavuşmasına, Sıhhatli birinin hasta olması sıhhate, Yakıcı hastalıklar idareden gelecek üzücü durumlara, Sıkıntıda olan kimsenin hasta olması bu sıkıntıdan kurtulmasına, Hastalık nifaka, inanç zayıflığına ve evhama Salgın hastalık kıtlığa, geçim sıkıntısına ve pahalılığa, Vücudunun bir bölgesinde su birikmesi hakaret ve süfliliğe, Hastalık kimi zaman sıhhatle beraber dinen zayıflığa, sıhhatli olması durumunda bunun şükrünü eda etmemeye, ibadetleri aksatmaya delalet eder.

Rüyada hasta bakıcı görmek yardımla yorumlanır. Bir hastanede size yardım eden bir hasta bakıcı görmek, islerinizde size yardım eden bir kişinin size olan sadakatine işarettir. Bir başka rivayete gore de: Hasta bakıcıyı rüyada gören bir insan, umut etmediği birisinden iyilik görmesine işaret eder. Kendisinin hasta bakıcı bulunduğunu görmesi ise, daha ilkin yardım etmiş olduğu insanlardan yardım görmeye işaret eder.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Hasır Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.