a

Rüyada Hastalık Görmek Ne Anlama Gelir

Hasta olduğunuzu gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanacaksınız. Yakın bir akrabanızla tartışabilirsiniz. Ani kararlar almamaya itina gösterin. Kişinin tam tersi iyi bulunduğunu açıklar.

Fakat kimi zaman olduğu benzer biçimde de çıkabilir. Rüyada hasta yada hastalık görmek iyi değildir. Zira dinde fesada işarettir. Hasta olup kısa zamanda iyileştiğini gören, hasta ise iyileşir. Hastalığı geçip derhal evinden dışarıya çıktığını gören vefat eder.

Bir kişiyi hasta görmek, Rüya sahibi için hayırlı değildir. Rüyasında başının ağrıdığını görmek, fazlaca günahkar olduğuna, gözlerinin hasta olduğunu yada gözlerine ilaç damlattığını görmek, hayra ve iyiliğe, kulağında ağrı olduğunu görmek, zarara uğrayacağına, dilinde ağrı olduğunu görmek, ya lan söyleyerek günaha gireceğine, dişinin ağrıdığını görmek, fena bir haberle karşılaşacağına, yanlarında ağrı olduğunu görmek, gönül kırıklığına delalet eder. Hastalık görmek fesada delalet eder.

Bazı tabircilere nazaran ; rüyada hastalığının uzadığını gören, kıyamet gününde Allah u Teala (C.C.) Hazretleri ne kötü bir halde kavuşur, Ibnı Şirin e nazaran ; bir ağrı duymaksızın hasta olduğunu gören o yıl vefat eder. Hasta olup da sonunda iyileştiğini gören iyileşir.

Cabir ul Mağribi ye göre ; Zayıf ve hasta olduğunu görmek dini vecibeleri yerine getirmekte kusur islemek anlamına gelir. Üstünde kul hakki var ise sahibine vermek gerekir. Zayıf olan bir kimsenin rüyada kendisini şişmanlamış görmesi hayra delalet eder.

Bir yerinin şiştiğini görmek musibettir. Baş ağrısı çektiğini görmek fazlaca günah işlediğine, saygınlık ve şöhretinin noksanlığına, gözlerindeki hastalık ise rızkta noksanlığa ve kedere delalet eder. Kulağında ağrı duyan zarara uğrar.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen hastalık aydınlığa işaret eder. Bir kimse rüyada kendisinin hasta olduğunu görse, o yıl içinde o kimsenin vücudu sıhhatli, dindarlığı ise zayıflar. Bir kimse rüyada hanımının hasta olduğunu görse, o kimsenin hanımının vücudunun sıhhatte ve dininin noksan olmasına işaret eder.

Ateşli hastalıklar devlet başkanı tarafından gelecek üzüntüye, gücünün yetmeyeceği nafakaya, çeşitli hastalıklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye işaret eder. Hasta olan çocuğun şifa bulması, onun ölümüdür.

Bazı tabirciler, rüyada hasta olduğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Güzel bir şekilde yasar ve büyük bir mala erişir, ömrü uzun ve sevince işarettir, dediler. Sıkıntı içinde olan bir kimse hasta olduğunu görse, sıkıntıdan kurtulur. Diğer kimseler için işsizliğe, zenginler için de ihtiyaca işaret eder.

Seyahat halinde bulunan hasta kimse, ihtiyaçlı ve şehvetli olduğunu görse, arzu ettiği şey güçleşir. Bir kimse rüyada tanıdığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, o kimse hastalanır. Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, rüyayı gören hastalanır ve mal elde eder. Hastalık, tövbe, yakarma, niyaz ve ask hastalığıdır. Hastalık ask olarak yorumlanmıştır.

Bazı tabirciler, hasta olduğunu gören kimse sıhhat bulur. Bir kimse rüyada iki oğlunun da hasta olduğunu görse, o kimsenin gözleri hastalanır. Başka birisiyle düşmanlığı olan bir kimse kendisinin hasta olduğunu görse, düşmanı kendisine galip gelir. Rüyada babasının hasta olduğunu gören kimsenin, başı ağrır.

Bir kimsenin rüyada hasta olduğunu görmesi, o şahsın batıl ve bozuk şeylerle uğraştığına işaret eder. Bazı tabirciler, rüyada hastalığının uzadığını ve günahlardan temizlenmiş bil hasta olduğunu gören kimse, ölür ve güzel bir halle Tanrı (C.C.) a kavuşur, dediler.

Bazı tabirciler, hastalık o hastalığın derecesine nazaran rüya sahibine isabet edecek üzüntü ve kederdir, dediler. Bazı tabirciler de, o kimse bir şeyden korkar ve o yıl içinde arzusunun meydana gelmesini ümit ve arzu eder, dediler. Bir kimse devlet başkanının hastalığını görse, dininin bozulduğuna işaret eder, eğer bu şekilde eğer olmazsa, o yıl içinde ölür. Devlet başkanının hastalığı, düşünce eksikliğine yada mağlup olmasına delildir. Alimlerin hastalığı dince zayıflıktır.

Öğretmen ve muallimin hastalığı çocukların ondan ayrılmasıdır. Minik çocuğun hastalığı, üzüntüye ve anne babası için de üzüntü ve sıkıntıya işaret eder. Ölmesi arzu edilen kimsenin hastalığı üzüntü ve kederden kurtulmaktır. Halka görülen salgın hastalık, kitlik, pahalılık ve geçimlerin durgunluğuna, işaret eder.

Birisine rüyada bir adamın hastalığından şikayet edilmesi o hiç kimseye o adam tarafından yönelecek üzüntü ve sıkıntıya işaret eder. Rüyada görülen hastalık aydınlığa işaret eder. Bir kimse rüyada kendisinin hasta olduğunu görse, o yıl içinde o kimsenin vücudu sıhhatli, dindarlığı ise zayıflar.

Bir kimse rüyada hanımının hasta olduğunu görse, o kimsenin hanımının vücudunun sıhhatte ve dininin noksan olmasına işaret eder. Ateşli hastalıklar devlet başkanı tarafından gelecek üzüntüye, gücünün yetmeyeceği nafakaya, çeşitli hastalıklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye işaret eder. Hasta olan çocuğun şifa bulması, onun ölümüdür.

Bazı tabirciler, rüyada hasta olduğunu gören kimse, düşmanım kahreder. Güzel bir şekilde yasar ve büyük bir mala erişir, ömrü uzun ve sevince işarettir, dediler. Sıkıntı içinde olan bir kimse hasta olduğunu görse, sıkıntıdan kurtulur. Diğer kimseler için işsizliğe, zenginler için de ihtiyaca işaret eder. Seyahat halinde bulunan hasta kimse, ihtiyaçlı ve şehvetli olduğunu görse, arzu ettiği şey güçleşir.

Bir kimse rüyada tanıdığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, o kimse hastalanır. Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, rüyayı gören hastalanır ve mal elde eder. Hastalık, tövbe, yakarma, niyaz ve ask hastalığıdır. Hastalık aşk olarak yorumlanmıştır.

Bazı tabirciler, hasta olduğunu gören kimse sıhhat bulur. Bir kimse rüyada iki oğlunun da hasta olduğunu görse, o kimsenin gözleri hastalanır. Başka birisiyle düşmanlığı olan bir kimse kendisinin hasta olduğunu görse, düşmanı kendisine galip gelir. Rüyada babasının hasta olduğunu gören kimsenin, başı ağrır.

Bir kimsenin rüyada hasta olduğunu görmesi, o şahsın batıl ve bozuk şeylerle uğraştığına işaret eder. Bazı tabirciler, rüyada hastalığının uzadığını ve günahlardan temizlenmiş bir hasta olduğunu gören kimse, ölür ve güzel bir halle Tanrı (C.C.) a kavuşur, dediler. Bazı tabirciler, hastalık o hastalığın derecesine nazaran rüya sahibine isabet edecek üzüntü ve kederdir, dediler.

Bazı tabirciler de, o kimse bir şeyden korkar ve o yıl içinde arzusunun meydana gelmesini ümit ve arzu eder, dediler. Bir kimse devlet başkanının hastalığını görse, dininin bozulduğuna işaret eder, eğer bu şekilde eğer olmazsa, o yıl içinde ölür.

Devlet başkanının hastalığı, düşünce eksikliğine yada mağlup olmasına delildir. Alimlerin hastalığı dince zayıflıktır. Öğretmen ve muallimin hastalığı çocukların ondan yansımasıdır. Minik çocuğun hastalığı, üzüntüye ve anne babası için de üzüntü ve sıkıntıya işaret eder. Ölmesi arzu edilen kimsenin hastalığı üzüntü ve kederden kurtulmaktır.

Halka görülen salgın hastalık, kitlik, pahalılık ve geçimlerin durgunluğuna, işaret eder. Birisine rüyada bir adamın hastalığından şikayet edilmesi o hiç kimseye o adam tarafından yönelecek üzüntü ve sıkıntıya işaret eder.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Hasta Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.