a

Rüyada Haykırmak Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada olanca sesiyle haykırdığını gören kimse, birden yükselir. Genel olarak rüyada haykırmak sevinç işaretidir.

Gerek hiddetten, gerek sevinçten ve gerekse beklenmeyen bir durum karşısında kalarak haykırdığınızı görmek, dünyada maddi ve manevi duyacağınız bir sevince işarettir. Bir rivayete göre de rüyada haykırmak çok paraya ve mala delalet eder. Bazılarına göre: rüyada haykırmak, hem hayır, hem de şer ile yorulmaktadır. İbni Şirin’e göre; haykırmak veya haykıranı işitmek o yerde bir keder olduğunda işarettir. Bir kimse bilinmeyen bir yerde sebebini bilmediği bir haykırış işitse, sıkıntı çeker. Rüyada ağlamakla karışık bir ses işitmek ve haykırmak ferah ve sevinçtir. Gülmekle karışık bir ses işitmek kedere, hüzne ve musibete delalet eder. Şikâyeti anlatan bir ses duymak keder verecek bir söz işitmeye delalet eder.


Rüyada Bağırarak Haykırmak

Rüyada bağırarak haykırmak ise sevinci veya korkuyu çağrıştırır. Ayrıca, üzüntü çekmeye ya da haber almaya işaret eder. Kişinin rüyasında bağırarak haykırması düğün hazırlığı olarak ta tabir edilmektedir. Rüyanın görünüş şekline göre, kin duymaya, haksızlığa da yorumlanmaktadır. Sonuç olarak rüyada haykırmak rüya sahibinin mevki olarak yükseleceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Başkasının Haykırdığını Görmek

İmam Nablusi’ye göre rüyada birine haykırmak sıkıntıların bitmesi olarak tabir edilmektedir. Kirmanî ye göre; rüyasında halk arasında haykıran birini görmek, bağıranın ihtiyar ve sözleri hikmet ise hayra delalet eder. Yahut rüya sahibi iyi tanınan kimseler arasına girer veya mescit ve ziyaret edilen bir yere gider ve her sözü hakikate yakın olarak kabul edilir. Eğer haykıra kişinin bu meziyetlerden biri yok ise, rüyayı göreni biri aldatmaya çalışır. Bir başkasının haykırdığını gören, rüyada hayra delalet eden bir şey varsa ve kişinin hayır ve şerden ne söylediğini anlayıp haykıran kişinin de uyanıklıkta sözü geçer takımdan ise, söylediği şey aynen çıkar. Eğer uyanıkken sözü geçer kimse değilse, sözünün tabiri yoktur.


Rüyada Topluluğa Haykırmak

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir topluluğa haykırdığını gören kimse, otorite sahibi olur. Rüyada yalnızca bağırdığını gören kimsenin, gücü zayıflar. Bazen de insanlara haykırmak, yıkılmak veya boğulmak gibi belalardan meydana gelecek fitneye yahut halkın dehşetli bir hastalığa yakalanacağına işarettir.


Rüyada Haykırış Sesi Duymak

Bir kimse rüyada bilinmeyen bir yerden bir haykırış sesi işitse, rüyayı görenin saklı bir suçu olduğuna işaret eder. Duyduğu ses o kişiye uyarıdır. Rüyada ağlamakla karışık haykırmak, duyan kişinin sıkıntısı varsa ferahlayacağına alamettir. Bir kimse rüyasında bir çığırtkanın halka haykırarak konuştuğunu görse, rüya sahibinin üzücü bir haber alacağı demektir. Kendisinin halka haykırdığını görse, rüya sahibinin sıkıntılı bir durumla karşılaşacağına işaret sayılır. Bir kimse rüyada çığırtkanın hayırlı sözler haykırdığını duysa ve sözlerini anladığını görse, rüya sahibinin duyduklarının aynen çıkacağı anlamına gelmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Hayız Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.