a

Rüyada Hazine Görmek Ne Anlama Gelir

Bu rüyayı gören sanat erbabı için mesleğinde isim ve şöhret yapmaya, Hazine kişinin eşine, kendi malına, sırları saklamaya, saman altından su yürütmeye yahut güzel elbiseye delalet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) rüyada hazine görmeyi; 

a) nimet,

b) Mal ve mülk,

c) Valeyet,

d) Mertebe,

e) Riyaset, yani baş olmak,

f) Şeref ve saltanat,

g) Murada ermek,

h) Ferah ve sürür olarak yorumlamıştır.

İnsan rüyasında hazine bulmuşsa ilme, tüccar rüyasında hazine bulduysa bol kazanca ve infak etmeye, bu rüyayı gören yöneticiyse adil davranmaya ve halka şefkat göstermeye tabir edilir.

Bu rüyayı gören sanat erbabı için mesleğinde isim ve şöhret yapmaya, Hazine kişinin eşine, kendi malına, sırları saklamaya, saman altından su yürütmeye yahut güzel elbiseye, Hazine bulunsa fakat ona erişilerek alınmazsa cimriliğe ve zekâtını vermemeye, halka ve kendine zulmetmeye işaret eder.

Rüyada hazine bulmak?

Rüyada hazine bulmak ilim ile tâbir edilir. Çünkü ilim bir hazinedir. Rüyada bir hazineyi bulduğunu gören talebe büyük bir ilme sahip olur ve muradının incisini elde eder. Hazine bulmak, bazan da insanın birçok şehirlerde nail olacağı iş ve vazifelere işarettir.

Rüyada hazine bulduğunu gören kimse, zengin olur ve hakim tarafından onun zenginliği ile hükmedilir. Rüyada büyük hazineye rastladığını görmek, insanın biriktirip yığdığı ve zekâtını vermediği mala delâlet eder.

Rüyada hazine aramak

Bir kimsenin rüyada define araması, soyu sopu temiz bir çocuğa ve temiz mala yorulur. Yine rüyada aranılan hazine, sırları hıfzetmeye ve işleri gizlemeye, örtülü zevcelere ve güzel elbiselere alamettir. Yine bir yerde gömülü mal, yani hazine aramak, ilme ve menfaate delâlet eder.

Rüyada hazine görmek diyanet görmek tabiri

Rüyada hazine görmek diyanet görmek kara bulutların giderek kişi için her bir yeni günde yeni güzel gelişmelerin yaşanacağına, bazı konularda önayak olunacağına, yokluğunun çilesinin, kimsenin arkasından gıybet etmeyeceğine ve hiç kimseye iftira atmayacağına, kazancını yakın bir zaman içinde iki kat arttıracağına, sporla ilgili bazı aktivitelerin gerçekleştirileceğine, hayal edilen her şeye kavuşulacağına, tabir olur.

Ayrıca rüyada hazine görmek diyanet görmek çok büyük zorluklar çekildikten sonra işlerin hayırlı bir şekilde ilerleyeceğine, yabancı bir ülkeye çıkılan seyahatten dönüleceğine, namaz kılacağına, bunun kendisine ekonomik sıkıntılarından kurtulması için çare olacağına, aradaki buzların eritileceğine, bu kişi ile yeni işlerin peşinde koşulacağına, yorumlanır.

  • şifa edineceğine tabir edilir.
  • böylece aynı hataları yapmayacağına delalet eder.
  • hayatının düzene girmesine vesile olacağına alamet eder.
  • bunun da kendisine hem meslek hem de özel hayatında pek çok avantaj getireceğine delalet eder ve hayırlı gelişmelerin yaşanacağına yorulur.

Dini olarak rüyada hazine görmek diyanet görmek tabiri

Dini olarak rüyada hazine görmek diyanet görmek emrinde insan çalıştıracağına, çıkılan yolculukların şans getireceğine, zor durumlarda kalacağına, başındaki belaları unutturacak, şansının yaver gideceğine ve Allah’ın lütuflarına erişme şansına nail olacağına, zorlukların bu sayede aşılacağına, bazı kişiler ile ortak olacağına ve rahat hissedeceğine, hem birincilik hem de kazanç getireceğine, delalet eder.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Hayvanat Bahçesi Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.