a

Rüyada İbrik Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada ibrik görmek, evin hanımına, hizmetçiye, berekete, mirasa, sıhhate, uzun ömre işaret eder. Bir kimse rüyada ibrikten abdest aldığını görse, o kimsenin ibadetinin kabul edildiğine hükmedilir.

Rüyada ibrik görmek, insanın ailesindeki bir çocuğu ifade eder. Kimi rüya tabircilerine göre Rüyada ibrik günahkâr bir kişinin tövbe etmesi için bir uyarıya işarettir. Kişinin rüyasında görmüş olduğu ibrik, insanın eşine ve ailesine yorumlanır. Rüyada görülen ibrik vücut sağlığına, uzun ömre, hayra, berekete veya mirasa işarettir. Rüyada ibrik görmek, evin hanımına, hizmetçiye, berekete, mirasa, sıhhate, uzun ömre işaret eder. Bir kimse rüyada ibrikten abdest aldığını görse, o kimsenin ibadetinin kabul edildiğine hükmedilir. Hamile Bir kadının rüyada ibrik görmesi ise, rüya sahibinin erkek çocuk doğuracağına yorumlanır. Rüyada gümüş ibrikten berrak su ile yıkandığını görmek ise, rüyayı görenin aile fertlerinin sağlıklı kimseler olduğunu ve rahat bir ömür süreceklerine işaret eder.

Rüyada ibrik görmek tövbe ile yorumlanır. Bir kimse rüyada çok değerli bir ibrik görse, o kişinin de değerinin artacağına ve saygın bir mevkie erişeceğine işaret sayılır. Şayet rüyada bir kimse altın ibrik görse, o kişinin günah işleyeceğine uyarıdır. Rüyada ibrikleri topladığını görmek ise, rüya sahibinin hayırlı işler yapacağına işarettir. Rüyada ibrik görmek, hamile kadın için erkek çocuğa, günahkâr kimsenin tövbe etmesine işarettir. Bekâr bir kimse rüyada ibrikten su içtiğini görse, evlenir. Evli bir kimse rüyada ibrikten su içtiğini görse, bir kadından hayır ve menfaat görür. Birçok ibriği bir yerde görmek, güzel ve yararlı işler yapmaya veya bereketli kazanca işaret eder.

Rüyada suibriği görmek, çocuğa, hizmetçiye, yolcuya, dünyevî ve uhrevî konularda kişiye yardımcı olan insanlara veya takva ehli biri olmaya işarettir. Rüyada suibriği görmek, devlet yöneticileri için mamur (bayındır) şehre, tüccar ve sanayici için helâl kazanç ve ticarete işarettir. Rüyada suibriği görmek, züht ve ibadete, çocuğa, hizmetçiye, yolcuya, din ve dünyaca bir yardımcıya işarettir. Devlet reisinin rüyada suibriği görmesi, mamur bir şehre delâlet eder. Ticaret erbabı için de, halktan helâl olarak kazanılan ticarete delâlet eder.

Rüyada taharet ibriği görmek, kişinin sırlarına vâkıf olan kimseye veya sadık bir yardımcıya işarettir. Rüyada ibrik görmek, hamile kadınlar için oğlan çocuk doğurmaya, erkekler için sır saklamaya delalet eder. Bir ibrik ile abdest aldığını görmek, ibadetinin kabul edildiğine işarettir, ibrik gören dünyada güzel isler ya par. Rüyasında altın bir ibrik gören tövbe etmelidir, gümüşten ibrik görmek ise iyidir. Cafer i Sadik a göre; Rüyada ibrik görmek, kadın ese, hizmetçiye, dine, vücut sağlığına, uzun ömre, mal, nimet, hayır ve berekete ve mirasa yorumlanır.

Rüyada ibrikten el yıkadığınızı veya abdest aldığınızı veya başka bir şekilde kullandığınızı görmeniz, sağlığınızın devamlı olacağına, hasta iseniz iyileşeceğinize, gümüş bir ibrik ve içindeki berrak ve temiz su ile yıkandığınızı görmek, ev halkının tamamının sağlıklı kimseler olduğuna ve bu sağlıklarının devam edeceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ibrik görmek, günahkâr için bir tövbeye, hamile için ise erkek çocuğa işarettir. Bazen de gizlilikleri biten bir erkek çocuğa alamettir. İbrikleri bir araya toplamak, Cennete gitmeye sebep olacak güzel amelleri islemeye, işaret eder. Rüyada, ibriğin kıymetinin yüksek olduğunu gören kimsenin kıymeti ve sanı, yüksek olur. İbrik, oyuna, gülme ve kahkahaya da işaret eder. İbriğe benzeyen kap kaçakların tabiri de böyledir.

Salimi ye göre: Rüyada ibrik görmek, hizmetçiye yorumlanır. Kişinin rüyada ibrik görmesi, eğer günahkâr ise, tövbeye; hamile kadın için erkek çocuğa işarettir. Bazı kere de gizli sırları bilen bir erkek çocuğa delâlet eder. Rüyada abdest alınan ibrikleri bir araya topladığını görmek, cennete gitmeye sebep olacak güzel amelleri işlemeye delâlet eder. Bazı kere de bu rüya, kılıca delâlet eder.

Cafer-i Sadık hazretleri demiştir ki Rüyada İbrik, şu şekilde tabir olunur

  • a) Mutlu aile,
  • b) Bereketli İş,
  • c) Kazanç,
  • d) Dinde kıvam,
  • e) Vücut sağlığı,
  • f) Uzun ömür,
  • g) Mal ve nimet,
  • h) Hayır, bereket ve miras.

Rüyada ibrikteki su ile abdest aldığını görmek, günahlardan arınmaya, ferah ve nimete delâlet eder. Rüyada ibriğin kıymetinin çok yüksek olduğunu görmek, rüya sahibinin şanının artacağına işarettir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada İbrahim Suresini Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.