a

Rüyada Kalem Suresini Okumak, Görmek, Dinlemek Ne Anlama Gelir

İmam Cafer Sadık (a.s) yaptığı yoruma göre rüyada Kalem suresini okumak; Allah’ın inayetiyle güzel konuşma sanatını öğreneceğiniz anlamına gelir. 

Rüyada Kalem suresini dinlemek veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, kitabet (Katiplik, yazmanlık, yazı yazma ilmi. Yazı yazma, yazıyı yöntemine göre yazma işi.) ve belagatle (iyi konuşma, sözle inandırma yeteneği) rızıklanmaya, akla, ilme ve güzel ahlaka işarettir.

İbn-i Sîrîn’nın yaptığı yoruma göre rüyada Kalem Suresini okumak sadaka vermeyi ve hayır işler yapmayı seveceğiniz demektir.

İslam alimlerinin yaptığı tabire göre bir kimsenin rüyasında Kalem Suresini okuması veya ondan bir parçayı okuduğunu görmesi, yahut okunduğunu işitmesi, iyilikle emretmeye alamettir. Kötülükten kurtulmaya, Allah için sevmeye ve hayırlı ilim sahibi olmaya delalet eder. 

Kirmanî’ye göre Rüyada Kalem Suresi herkese iyilik ve ihsan edeceğinize işarettir.

Rüyada kalem suresi görmek tabiri

Rüyada kalem suresi görmek parasının değerini bilerek hareket edeceğine, böylece imkânsız denilen kavramı da kafasında yıkmış olacağına, tüm hastalıklarını, geçimsizliklerin bitip, sorunlarına bir yenisinin daha ekleneceğine, bu güzel gelişmelerin iş hayatına da yansıyacağına, hayatını stresten uzakta geçireceğine, tabir olur.

Ayrıca rüyada kalem suresi görmek sıkıntı ve üzüntülerinden kurtulacağına, çok üzücü olaylar yaşayacağına, kötü durumların ve sıkıntıların geride kalacağına, ertelenen bir tatile çıkılacağına, meslek hayatındaki beklentilerinin karşılanacağına ve bir insanın hayatı boyunca olmak istediği en üst düzeye geleceğine, sahip olduğu kılları sattığını gören kişinin de Allah yolunda ilerleyip, yorumlanır.

  • sıkıntılarını ve sorunlarını geride bırakacağına tabir edilir.
  • ele geçen fırsatların kaçırılmasına sebep olan şeylerin ne olduğunun bulunacağına delalet eder.
  • emeklerin zayi olacağı durumlar yaşanacağına alamet eder.
  • toparlanmasının da uzun süreceğine yorulur.

Dini olarak rüyada kalem suresi görmek tabiri

Dini olarak rüyada kalem suresi görmek tüm çabalara ve direnmelere rağmen bir türlü işlerin düzelmeyeceğine, daha varlıklı kimse olmak için inancını hiçe sayacağına, ailesini hem gururlandıracağına hem de daha iyi şartlarda yaşatma imkânı elde edeceğine, dertlerinin sona ereceğine ve huzuru bulacağına, eline geçen bütün fırsatları çok iyi değerlendireceğine ve böylece uzun zamandan beri hayal ettiği her şeye çok büyük çaba sarf etmeden kavuşacağına, rahata ereceğine ve geniş geniş yaşayacağına, yeni işlere girmek için büyük bir sermaye oluşturulacağına, hiçbir eksiğinin kalmayacağına, delalet eder.

Psikolojik olarak rüyada kalem suresi görmek yorumu

Psikolojik olarak rüyada kalem suresi görmek çok büyük ve başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine, kardeşlerden biri ile bir yolculuğa çıkılacağına, başarılı adımlar atılacağına, sahip olduklarının elinden kayıp gideceğine, hayatında yeni başlangıçlar yapacağına, maddi ve manevi olarak rahata erileceğine, çok büyük bir projenin getireceği kazancın başka projelerin gerçekleştirilmesi için kullanılacağına, yorumlanır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Kalem Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.