a

Son dakika haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 30 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos’un, tutsaklık ve özgürlük içinde tercihe zorlandığında Türk milletinin neleri başarabileceğinin, nelerden vazgeçebileceğinin en açık ispatı bulunduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlayacağımız 2023, inşallah büyük ve kuvvetli Türkiye’nin inşasını müjdelediğimiz yeni bir milat olacaktır.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bildiri yayımladı.

Büyük Zafer’in 100’üncü yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Erdoğan, milletin, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerin ve dünyanın dört bir yanında hayatlarını idame ettiren tüm vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlama etti.

Bayram sevincini paylaşan tüm dostlara, ülke ve millet adına teşekkür eden Erdoğan, zamanı şanlı zaferlerle dolu milletin, her türlü yokluk ve imkansızlığa karşın yürüttüğü kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos 1922’de kati ve emsalsiz bir zaferle neticelendirdiğini belirtti.

Erdoğan, mesajına şu şekilde devam etti:

“Büyük Zafer’le beraber bugün üstünde özgürce yaşadığımız toprakların sonsuz ve öncesiz vatanımız olduğu bir kez daha tescil edilmiştir.

30 Ağustos, tutsaklık ve özgürlük içinde bir tercihe zorlandığında Türk milletinin neleri başarabileceğinin, nelerden vazgeçebileceğinin en açık ispatı olmuştur. Milletimiz, düşman boyunduruğu altında bigün bile kalmaktansa, ölümü öldüren bir cesaretle şehadete yürümüş, bağımsızlık ve istikbaline sahiplenmiştir.

Son olarak 15 Temmuz gecesi yaşananlar, Büyük Saldırı’a esin veren sarsılmaz iradenin kalplerde halen canlı bulunduğunu yine göstermiştir. Türkiye, mazisinden almış olduğu güçle, aydınlık ve müreffeh geleceğini inşa etme yolunda güvenli adımlarla ilerlemektedir.”

“TÜRKİYE, YENİ DÜNYA SİSTEMİNDE HAK ETTİĞİ YERİ ALMAKTADIR”

Tüm insanlığı derinden sarsan koronavirüs salgınını başarıyla yöneten Türkiye’nin, küresel ekonomik krizi de fırsata çeviren adımlar attığını vurgulayan Erdoğan, artan üretim kapasitesi, her ay rekorlar kıran ihracatı, müdafa sanayisinde hayata geçirdiği projeleri ve bölgesel sorunların çözümünde üstlendiği sorumluluklarla Türkiye’nin, yeni dünya sisteminde hak etmiş olduğu yeri aldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlayacağımız 2023, inşallah büyük ve kuvvetli Türkiye’nin inşasını müjdelediğimiz yeni bir milat olacaktır.” ifadesini kullandı.

Cumhuriyetin banisi, Büyük Saldırı’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve tabanca dostlarını minnetle yad eden Erdoğan, şehitlere Tanrı’tan rahmet diledi, gazileri şükranla andı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

30 Ağustos (yarın) resmi tatil mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı tatil ilan edildi mi? 2022 Resmi tatiller güncel liste

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.