a

Twitter içerik uyarıları nasıl eklenir

Twitter, tweetlerinize içerik uyarıları koymanıza izin verir. İşte nasıl yapılacağı.

İster spoiler ister hassas malzeme olsun, Twitter kullanıcıları artık başkalarını koruma gücüne sahip.


Twitter'ın 2021 kullanıcı tarafından eklenen içerik uyarıları testi görünüşe göre başarılı oldu. Özellik artık yayında.

Şirket Cuma günü, Android, iOS ve web üzerinden sosyal medya platformuna erişen Twitter kullanıcılarının artık tweetlerine eklenen fotoğraf veya videolara içerik uyarıları ekleyebileceğini doğruladı. Gönderilen medyanıza bakmak isteyen herkesi önce bir istemi manuel olarak tıklamaya zorlayan nispeten basit bir işlemdir.

Bu noktada mükemmel bir uygulama değil. Bir tweet eklendiğinde içerik uyarısı görünmez. Uyarılar üçüncü taraf Twitter uygulamalarında da görünmüyor – Tweetdeck kullanıyorum ve orada görünmüyorlar.

Yine de, bir içerik uyarısı ekleme işlemi yeterince kolaydır. Ve özellik zamanla gelişmelidir. İşte nasıl yararlanacağınız.

Tweet’inizi oluşturun, herhangi bir medya ekleyin

Evet, tweet önce gelir. Henüz yayınlamayın, ancak tweet’inizi oluşturun. Kullanmayı planladığınız medyayı ekleyin. Ardından, Twitter’ın yerleşik düzenleme araçlarını açmak için “Düzenle” düğmesine tıklayın veya dokunun.

İçerik uyarısı simgesini tıklayın

Twitter düzenleme araçları açıldığında, pencerenin üst kısmına bakın. Birkaç farklı sekme görmelisiniz. Varsayılan, kırpma simgesiyle gösterildiği gibi kırpma ve yeniden boyutlandırma içindir . “ALT” etiketli ortadaki, paylaştığınız medya içeriğinin temel bir açıklaması olan alternatif metin içindir. Alternatif metin, paylaştığınız medyayı göremeyenlerin orada ne olduğunu bilmelerine yardımcı olmak için ekran okuyucular tarafından kullanılır.

Ancak bu durumda, üçüncü simge bizim istediğimiz simgedir. Küçük bir bayrak gibi görünüyor.

Uyarınızı seçin

Bayrak simgesine tıklamak veya dokunmak, içerik uyarısı sekmesini açar. Buradan seçebileceğiniz üç seçenek olduğunu hemen fark edeceksiniz: Çıplaklık, Şiddet veya Hassas.

Medya paylaşımınız için en uygun olanı seçin, bu kullanıcının ayrıcalığı gibi görünüyor. Dolayısıyla, örneğin bir içerik uyarısının arkasına spoiler-y film klibi yapıştırmak istiyorsanız, “spoiler” etiketinin olmaması, diğerlerinin hiçbirinin “yanlış” seçim olduğu anlamına gelmez. En iyi seçeneğiniz, paylaşmak istediğiniz şeyin herhangi bir kategoriye kolayca sığmadığı her durumda “hassas” davranmaktır.

İsterseniz birden fazla uyarı seçebilirsiniz. Kutulardan birini işaretlediğinizde, düzenleme araçlarının önizleme penceresi, uyarının yayına girdiğinde gerçekte nasıl görüneceğini size gösterir. Uyarı setinizi aldıktan sonra, “Kaydet”e tıklayın veya dokunun ve orijinal gönderi düzenleyicisine geri döneceksiniz.

Tweet’inizi yayınlayın

Bu noktada, tweet’inizi yayınlamaya hazır ve bitmiş olmalısınız (eklemek istediğiniz başka bir şey yoksa). Öyleyse yap. İster uygulama ister tarayıcı arayüzü olsun, Twitter yetkilisindeki yayınınıza bakan herkes, tıpkı önizlemede göründüğü gibi medyanızın önünde bir uyarı görecektir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Son dakika: Rusya Ukrayna savaşının simgesi Olena Kurilo konuştu! Sözleri kan dondurdu!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.