a

YKS manzaraları ! Kimi son anda yetişti, kimi kapıdan döndü

3 milyon 243 bin 425 aday ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Imtihanı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) gerçekleştirildi. YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavına geç kalanlar kapıdan döndü. Kimisi koşarak geldiği okul kapısından son anda içeri girmeyi başarırken kimisi ise saniyelerle gecikince kapıda kaldı. Sınava geç kalınca içeri alınmayan bir adayın anası, kızının içeri alınması için görevlilere yalvararak gözyaşı döktü. Öte taraftan kimlik kartlarını unuttuğunu fark eden bazı adayların

YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Imtihanı bitti. Sınava geç kalanlar kapıdan döndü. Kimisi koşarak geldiği okul kapısından son anda içeri girmeyi başarırken kimisi ise saniyelerle gecikince kapıda kaldı. İşte YKS’daki ilk oturum heyecanından notlar…

İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda sınava girecek olan bir aday, bahçe kapısını açarak içeri girdi. Derhal arkasından gelen bir aday da onu takip etti.

Imtihan merkezinin kapısından içeri girmek isteyen adayları güvenlik görevlileri dışarı çıkardı. Bir başka hanım aday da sınavın başladığı saat olan 10.15’e kadar süre bulunduğunu düşünerek geç kaldığını dile getirdi. Hanım aday da sınava giremeden geri döndü.

İstanbul Esenyurt ve Esenler’de de birçok talebe son anda sınava yetişmeyi başardı. Bazı öğrenciler koşarak geldiği okul kapısından içeri girmeyi başarırken bazı adaylar ise adeta saniyelerle gecikince kapıda kaldı.

İÇERİ GİREMEYİNCE KAPIDAN ATLADI

Bahçelievler Mehmet Akif Fazlaca Programlı Lisesi’nde bir talebe, sınava 5 dakika geç kaldı. Bunun üstüne görevliler öğrenciyi içeriye alamayacaklarını bildirdi. Bir süre içeri girmek için görevlilerle tartışan talebe, kapı kapanınca dışarıda kaldı. Görevlilerin içeri girmesini fırsat bilen genç, demir kapının üstünden atlayarak okula girdi.

Bakırköy Anadolu Lisesi’nde sınava giren bir talebe geç kalınca içeri alınmadı. Sınava giremeyen talebe annesine sarılıp dakikalarca gözyaşı döktü.

Öte taraftan, okul önlerinde bekleyen bazı aileler de sınavda ter döken evlatları için Kuran-ı Kerim okuyarak dualar etti.

KİMLİĞİNİ UNUTAN ÖĞRENCİLERİ YKS’YE MOTOSİKLETLİ POLİS YETİŞTİRDİ

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi girişinde kimliklerinin yanında bulunmadığını fark eden adaylar Efe Zile ile Ali Erdem Küpçü endişeye tutuldu. Bunun üstüne Amasya Güvenlik Müdürlüğü Trafik Şubesi’nde görevli motosikletli polis iki talibi alıp evlerine götürdü. Öğrenciler, kimliklerini almalarının peşinden son anda imtihan binasına yetişti.

Sınava yetiştiğine oldukça sevinen talebe Ali Erdem Küpçü’nün arkadaşı Nagehan Gül, “Telaşla ‘kimliğimizi unuttuk’ dedik. Polis ağabeyimiz destek oldu sağ olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Survivor All Star’da kim elendi? (Survivor eleme konseyi 1 Haziran 2022)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.