a

YouTube Vanced Alternatif Uygulamaları

Kapanacağını Açıklayan YouTube Vanced Benzeri YouTube Videolarını Reklamsız İzleyebileceğiniz 6 Alternatif Uygulama

YouTube Premium abonesi olmadan ücretsiz bir şekilde reklamsız video izleme deneyimi sunan YouTube Vanced tamamen kapanıyor. Peki reklamsız YouTube izlemenin başka yöntemleri var mı? YouTube Vanced alternatifi mobil uygulamalara ve uygulayabileceğiniz yöntemlere yakından bakalım.

En iyi youtube Vanced alternatifini almak ister misiniz? Ardından, en sevdiğiniz videoları daha hızlı ve daha uzun süre izleyebilmeniz için uygulama mağazasında bulunan hem ücretsiz hem de ücretli en iyi youtube Vanced alternatiflerinin (android için) bir listesini derledik.

YouTube Vanced, YouTube’un popüler bir modlu sürümüdür. Resmi YouTube uygulamasına yerleşik reklam engelleme, arka planda oynatma, siyah/koyu temalar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekler. Google kısa süre önce popüler üçüncü taraf YouTube mod uygulaması Vanced’in geliştiricilerine bir durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdi. Sonuç olarak, YouTube Vanced ekibi uygulamanın geliştirmesini durdurmaya ve tüm indirme bağlantılarını kaldırmaya karar verdi.

YouTube Vanced, yıllardır Android kullanıcılarının YouTube videolarını reklamsız izlemelerine, arka planda ses çalmalarına ve diğer premium özelliklere sahip olmalarına olanak sağlayan bir yol arkadaşı olmuştur. Yani, bir YouTube Vanced kullanıcısıysanız ve yeni bir alternatif arıyorsanız, telefonunuzda YouTube videoları izlemek için en iyi alternatif seçenekler burada.

Uzun yıllar boyunca YouTube platformunun tek gelir kaynağı reklamlardı. Can sıkıcı reklamlardan kurtulmak isteyenler için sunulan Premium abonelik ücretli olduğu için pek çok kullanıcı YouTube Vanced uygulaması ile herhangi bir ücret ödemeden reklamsız video izliyordu. Google elbette böyle bir durumu kabul edemedi ve en sonunda YouTube Vanced geliştiricilerini sert bir dille uyardı.

Artık YouTube Vanced yok. Daha önce yüklediyseniz kullanmaya devam edebilirsiniz ancak uygulama için güncelleme beklemeyin. Merak etmeyin, ücretsiz YouTube Premium deneyimi yaşayabileceğiniz daha pek çok uygulama var ama bu gidişle onlar da yakında kapanır. Gelin YouTube Vanced alternatifi mobil uygulamalara göz atalım ve reklamsız YouTube izlemek için uygulayabileceğiniz yöntemleri görelim.

YouTube Vanced benzeri reklamsız YouTube izleyebileceğiniz uygulamalar: 

 • NewPipe
 • SkyTube
 • LibreTube
 • uYouPlus 
 • uBlock Origin Firefox eklentisi
 • Kiwi Browser

En iyi YouTube Vanced alternatiflerinden: NewPipe

NewPipe mobil uygulaması, belki de en dikkat çeken YouTube Vanced alternatifidir. Uygulama üzerinden Google hesap bilgilerinizle giriş yapamıyorsunuz ancak aboneliklerinizi aktararak tıpkı normal YouTube gibi izleyebiliyorsunuz. Tek bir reklam dahi göstermeyen NewPipe, Google servislerinden bağımsız olduğu için pek çok farklı cihazda çalışabiliyor.

NewPipe , şu anda piyasadaki en iyi ücretsiz YouTube Vanced alternatifidir. YouTube için hafif, açık kaynaklı bir önyüzdür.

NewPipe uygulaması, hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsizdir ve herhangi bir Google API veya Google Play Hizmeti gerektirmez. Yani bu uygulamayı kullanmak için Google hesabınızla giriş yapmanıza bile gerek yok.

Kullanıcıların, resmi istemcilerin bulunmadığı veya düzgün çalışmadıkları cihazlarda video akış hizmetinin keyfini çıkarmasını sağlamak için oluşturulmuştur. Arka planda ses çalma, PiP (Resim içinde Resim) modu ve video ve ses dosyalarını indirme gibi birçok özelliği destekler.

NewPipe, YouTube videolarını ve kanallarını ve SoundCloud parçalarını ve kanallarını destekler. Yalnızca arka planda ses çalmanıza izin verir, böylece

 • Arka planda müzik ve video oynatma yeteneği.
 • Videoları farklı çözünürlüklerde ve formatlarda indirme yeteneği.
 • Otomatik tamamlama ile yerleşik arama desteği.
 • Paylaşım yetenekleriyle çalma listesi desteği.
 • Abonelik desteğiyle YouTube kanalları ve canlı yayınlar için destek.
 • Ses/video oynatma için bir akış oynatıcı seçme yeteneği.

En iyi YouTube Vanced alternatifleri: SkyTube

SkyTube mobil uygulamasını kullanarak tüm YouTube videolarını reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden Google hesap bilgilerinizle giriş yapamıyorsunuz ancak aboneliklerinizi aktararak tıpkı normal YouTube gibi izleyebiliyorsunuz. Tam olarak karşınıza YouTube arayüzü çıkmıyor ama tüm videolara sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

SkyTube , listemizdeki bir başka Youtube Vanced Alternatifidir. Bu uygulama NewPipe ile aynı özelliği paylaşıyor, ücretsiz ve açık kaynaklı bir video akışı uygulaması. YouTube’dan ücretsiz olarak video akışı yapmanızı sağlar.

Hafif, hızlı ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Uygulama işlevi Google hizmetlerine bağlı değildir; bu, uygulamayı kullanabilmek için Google hesabınızda oturum açmanız gerekmediği anlamına gelir.

Skytube, Skytube ve Skytube Extra olmak üzere iki versiyona sahiptir. SkyTube Extra, resmi YouTube oynatıcısını ve yayınlamayı desteklerken, normal SkyTube uygulaması ek özellikler olmadan muhafazakar bir yaklaşım benimsiyor.

Uygulama, farklı ses ve video formatlarını destekleyen yerleşik bir medya oynatıcı ile birlikte gelir. Ayrıca koyu ve açık temalar arasında seçim yapabilirsiniz.

Uygulama, Youtube’dan video indirmeyi destekler, bu da videoları çevrimdışı izlemenizi veya arka planda oynatmanızı mümkün kılar. Bir videoyu şu şekilde indirebilirsiniz:

Video küçük resminin yanındaki 3 noktaya dokunun. Paylaş, URL’yi Kopyala vb. seçeneklerin bir listesini göreceksiniz. İndir seçeneğine dokunun. Önünüzde bir format listesi görünecektir. İstediğiniz formatı seçin ve Tamam’a dokunun.

Skytube’nin Özelliği

SkyTube ile şunları yapabilirsiniz…

 • YouTube videolarını çeşitli kategorilerde izleyin (ör. Filmler, Müzik, Oyun).
 • Zengin bir filtre seti (ör. abone sayısı, video süresi) ile YouTube kanallarına ve videolarına göz atın.
 • YouTube kanallarına abone olun, böylece kanal yeni videolar yayınladığında bilgilendirileceksiniz.
 • Favori YouTube videolarınızı ve kanallarınızı işaretleyin.
 • YouTube hesabınızdakiler de dahil olmak üzere, izleme geçmişinizi, favori ve abone olduğunuz videoları ve kanalları görüntüleyin!

Gerçek bir YouTube deneyimi: LibreTube

LibreTube, kullanıcılarına tam anlamıyla gerçek bir YouTube deneyimi reklamsız olarak sunmayı hedefleyen bir uygulamadır. Alternatiflerinden farklı olarak LibreTube uygulamasının arayüzü çok daha profesyonel ve sezgisel bir tasarıma sahip. Uygulama üzerinden Google hesap bilgilerinizle giriş yapamıyorsunuz ancak aboneliklerinizi aktararak tıpkı normal YouTube gibi izleyebiliyorsunuz. 

LibreTube, gizlilik dostu YouTube ön ucu Piped’a dayanan, yakında çıkacak bir YouTube istemcisidir. GNU Genel Kamu Lisansı sürüm 3.0 (GPL v3) altında yayınlanan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Bu, bu yazılımı kullanmakta, değiştirmekte ve yeniden dağıtmakta özgür olduğunuz anlamına gelir.

Bu uygulamanın temel amacı, YouTube videolarını reklamsız ve izlemesiz izlemektir. Videoyu MP4, WebM ve ses gibi çeşitli formatlarda MP3 formatında bile indirebilirsiniz.

LibreTube, Ubuntu, Fedora, Debian, Arch Linux ve Linux Mint gibi tüm büyük Linux dağıtımlarının yanı sıra MacOSX ve Windows için kullanılabilir.

LibreTube hala beta sürümündedir ve kullanırken hatalarla karşılaşabilirsiniz. Kısa testimiz sırasında, açıklamanın biraz yanlış hizalanması gibi birkaç küçük hata fark ettik. LibreTube’un zaman içinde gelişmesini ve güvenilir bir hizmet sunmasını bekleyebiliriz.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli özellikleri desteklemeyi planlıyor:

 • Videoların ve oynatma listelerinin uygulama içi indirilmesi (1080p’ye kadar)
 • Chromecast cihazlarda oynatma
 • Yalnızca ses oynatma
 • Uygulamanın uzaktan kontrolüne izin vermek veya tarayıcınızda video oynatmak için istemcinin arka ucunu temel alan özel bir WebUI

iOS için YouTube Vanced Alternatifi : uYouPlus

Android cihazlar için pek çok farklı YouTube Vanced alternatifi olsa bile iOS işletim sistemine sahip cihazınızda bu uygulamaları jailbreak olmadan kolay kolay çalıştıramazsınız. Neyse ki uYouPlus var. uYouPlus uygulamasını jailbreak işlemi olmaksızın bir iPhone ya da iPad’e yükleyebilirsiniz.

iOS için harika bir YouTube Vanced alternatifi arıyorsanız, ihtiyacınız olan şey uYouPlus olabilir.

uYouPlus, bir avuç kullanışlı özelliği masaya getiren, YouTube’un popüler bir modlu sürümüdür. Arka planda oynatmadan reklamları engellemeye kadar, uYouPlus arkanızda.

Uygulama hem iOS hem de Android’de mevcuttur, ancak bazı yakalamalarla birlikte gelir. Android’de uYouPlus’ı resmi web sitesi aracılığıyla kolayca yükleyebilirsiniz. Ancak, iOS’ta bu kadar basit değil ve uYouPlus’ı indirmek için jailbreak yapılmış bir cihaza ihtiyacınız var.

Neyse ki, artık uYouPlus’ı iPhone veya iPad’inizi jailbreak yapmadan iOS’a kurmanın bir yolu var. Bunun nedeni, uYouplus’ın, iOS için bir üçüncü taraf uygulama yükleyici aracı olan AltStore kullanılarak yüklenebilen uygulama için bir IPA dosyası yayınlamasıdır.

uYouPlus’ın Özellikleri

 • Fotoğraf içinde fotoğraf
 • Videoları Otomatik Tekrar Oynat
 • Arka Planda Oynatma
 • Video Oynatma Hızını Değiştirin (0,5x – 2x)
 • Karanlık Tema/Gece Modu

 

Reklamsız YouTube izlemek mümkün mü?

reklamsız YouTube izlemenin en garantili ve yasal yolu YouTube Premium üyesi olmaktır. Eğer aktif bir YouTube izleyicisiyseniz ve müzik dinlemek için bile bu platformu kullanıyorsanız aldığınız hizmet karşılığında ödeyeceğiniz ücret hayli makul. Özellikle öğrenciyseniz ve / veya aile paketine abone olacaksanız YouTube Premium aboneliği oldukça avantajlı.

Kullanıcılarına ücretsiz olarak reklamsız video izleme deneyimi sunan YouTube Vanced alternatiflerini listeledik ve reklamsız YouTube izlemek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsettik. YouTube Premium hakkındaki düşüncelerinizi yorumlara paylaşabilirsiniz. 

Youtube Premium, Youtube Vanced’e oldukça benzer, ancak aradaki fark, bir bedeli olmasıdır. Bu kulağa açık gibi gelse de, bazı kullanıcılar ülkelerinde YouTube Premium aboneliği alamadıkları için YouTube videolarını izlemek için YouTube Vanced’i tercih ediyor.

Youtube Premium’un başlangıcından bu yana ekip, uygulamanın genel performansını iyileştirmek için çok hevesli bir şekilde çalıştı ve ayrıca kullanılabilirliğini çeşitli ülkelerde genişletti. Youtube premium’un mevcut olduğu ülkelerin tam listesini burada görebilirsiniz.

YouTube Premium’u önermemizin nedeni, eskiden YouTube Vanced’e özel olan birçok özelliğe sahip olmasıdır. Üçüncü taraf bir kaynaktan bir uygulama yüklemeden bu özelliklerden yararlanmak istiyorsanız, hizmete abone olmanızı öneririz (yine de iki ay ücretsiz alırsınız).

Youtube Premium Maliyetleri

Youtube premium’un mevcut olduğu bir ülkedeyseniz, YouTube Premium bir aylık ücretsiz denemeyle birlikte gelir, ancak kullanmaya devam etmeyi seçerseniz size aylık  ₺16,99 türk lirasına mal olur. Ayrıca aileler ve öğrenciler için iki farklı plan daha mevcuttur.

Bireysel yıllık planı: Bireysel youtube premium üyeliği ₺169,99 12 ay önden ödeme yaparak indirimli fiyatlardan yararlanın. Otomatik yenilenmez.

Aile planı: Ayda yalnızca ₺25,99/ay karşılığında, en az 13 yaşında (toplam yedi kişi) olan ve aynı avantajlardan yararlanabilmeleri için evinizde yaşayan altı aile üyesini ekleyebilirsiniz. YouTube’un şartlarına göre bu kişilerin sizinle aynı adreste yaşaması gerekiyor.

Öğrenci Planı: Eğitim kurumunuz aracılığıyla tam zamanlı bir öğrenci olduğunuzu doğrulayabilirseniz, YouTube Premium’un ücreti aylık ₺9,99/ay türk lirasıdır.

Özelliği

Bu harika uygulamanın bazı özelliklerini inceleyelim

 • Reklam Engelleme
 • Karanlık Tema
 • YouTube Music Premium Dahildir
 • Youtube çocuk premium dahildir.
 • Video İndirmeleri ve Arka Planda Oynatma
 • YouTube Originals’a Tam Erişim

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.